| AliGab a întrebat:

Credeti ca exista vreun motiv ca o femeie sa merite sa fie lovita?

92 răspunsuri:
| mihaicelsfant a răspuns:

Pai daca vine si te bate?laughing)

| gothicbat a răspuns:

Depinde de gradul de tradiționalism al bărbatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unele femei se pot transforma in astfel de cr, ve inât uneori iti vine sa le lovesti, dar e penibil ca barbat sa-ti folosesti forta pentru a supune o femeie, cel mai bun mod de a "lovi" o femeie este sa o parasesti, sa rupi contactul cu ea daca are un anumit comportament neadecvat.

Chiar daca meritã ceva nu lovita. Ci pedepsita in anumite moduri raised eyebrows

| Fatamuntilor a răspuns:

Sub nicio forma!
Violenta nu revolva nimic! Daca nu mai e intelegre exista si alte cai!
Vezi cazul fetei de 17 ani batute de catre un,, zmeu''.Mai mult decat atat, imbecilul si -a pus pozele pe net cu isprava lui.Ce crezi ca ar fi facut fata aia ca sa fie batuta in halul ala?

| PersonajFictiv a răspuns:

Motivul "sunt femeie,pot abuza de sexul meu cat vreau,nu am cum sa fiu lovita,pot sa injur,scuip,lovesc un barbat cat vreau pentru ca : pazea! sunt femeie si nu e voie sa ma lovesti ".
Nu am lovit niciodata o femeie, sper sa nu se intample niciodata, dar am vazut multi cum accepta tot feluri de umilinte si stau ca prostii.
E adevarat, se poarta asa ca ala a permis asta, dar tot nu o scuza ca e o nesimtita.

| eugeniu2020 a răspuns:

Un barbat nu e mai considerat barbat daca a lovit o femeie.
dar daca mergi pe drum si o nebuna sau o alcoolica sau una dereglata mintal sare peste tine, atunci da, o pocnesti!

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu exista nici un motiv, indiferent de gravitatea situatiei.

| NGheorghe a răspuns:

Unele chiar își doresc asta
https://m.youtube.com/watch?v=zFQFbMHXd1Q

| Plato a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Aia chiar a meritat. De ce? Pentru ca sta cu astfel de fiinta. Crezi ca nu a avut si petitori mai gentlemani? Dar aia nu ne plac, numai "baieti rai". Sa nu ma intelegi gresit, nu sunt pro violenta, sper din suflet sa faca fisuri anale in puscarie jegul ala, dar fata aia si-a facut-o cu mana ei. Este o vorba: "Daca te bagi in rahat te mananca porcii. "

| Plato a răspuns:

Pentru cei care au spus ca o lovesti daca te ataca: nu zice nimeni sa stai sa primesti, dar inteligent si mai demn este sa o imobilizezi, nu sa-i spargi fața.

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Daca vine una si iti da numa pumni in nas tu o lasi?laughing

| Flammachiu a răspuns:

Dunno depinde ca acum nu cred ca o sa se stea sa fie dat in tine pana intri in coma de o femeie te aperi ofc imobilizat/impins cred ca e ok dar si aia depinde oricum din ce vad in comments cu" nu exista motiv" am o intrebare ce s-a intamplat cu drepturi egale? simplu scuza asta e folosita numa cand le pica lor bine totu are o limita nu conteaza ca esti femeie dar la ele e mai delicat de exemplu nu dai cu pumnu dai cu palma si nu sa doara sa piste cam asta e diferenta dar depinde poti sa si omori daca e pana acolo nu e interzis dar e delicata treaba

| EmarfaFrate a răspuns (pentru Violleta2022):

Serios?laughing doamne ce oameni frate.

Bula
| Bula a răspuns:

Unei femei nu o doare atat de mult o palma sau un pumna (deseori chiar le provoaca), cat "lovite" unde le doare mai tare: daca povestesti faptele sale la rivala sau chiar "prietena" sa, daca ii limitezi card-ul cu care iti cheltuieste banii la shopping, daca-i spui ca s-a ingrasat si s-a imbatranit din cauza prostiilor ce le face... big grin

| DorelExpertu a răspuns:

Da.

Daca-i masochista si-i place.
Cine sunt eu sa nu-i fac poftele?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Violenta e pentru oameni slabi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce moduri? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur.
E amuzant ca o femeie poate lovi un bărbat si toți îi țin partea, dar invers el e cel rău.Sunt multe motive, dar între "merita" sa fie lovită si lovită propriu-zis e o diferenta mare, o palma data de ea nu îți lasă nici măcar o urma, invers e mai rău.
Violenta de genul asta nu-si are rostul.Si in general nu femeile care merita sunt lovite/abuzate.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns (pentru anonim_4396):

Cine naiba ii tine partea unei femei lovind un barbat? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru supadeceapa):

Pai știi, o ființa asa de sensibilă, pacifista si fragila sigur a avut un motiv extrem de întemeiat sa recurgă la un astfel de gest, tot el e de vina laughing

| MGEORGESCU a răspuns:

Principalul motiv pentru care un individ loveste o femeie poarta numele de slabiciune! Indiferent de gravitatea faptelor unei femei violenta nu este o solutie, poate fi pedepsita prin alte metode, si aici in mod clar cea mai grava pedeapsa e sa o tratezi cu indiferenta, sa-i iei atentia si dragostea, astea clar dor de 1000 de ori mai mult decat o lovitura. Un barbat care-i barbat nu-si masoara forta cu o femeie, ala nu-i barbat, ala e un las care se foloseste de forta bruta pentru a intimida femeia pentru ca pe altcineva nu poate. Deci nu, violenta domestica indiferent de motive nu este o solutie!

| Holiday a răspuns:

Da. Si imi vin trei situatii in minte, dar sigur sunt mai multe.

1 O banda formata din doi barbati si o femeie vor sa te jefuiasca. Ce faci? Le dai in gura la cei doi barbati si femeii care e in carca ta si te strange de gat ii reciti din codul penal in ideea ca va renunta? Nu prea cred.
2. Competitii sportive de contact. Acolo clar femeile trebuie sa se loveasca intre ele, ca altfel n-are sens (n-ai precizat ce sex are agresorul, asa ca e corecta situatia)
3. Exista femei care obtin placere sexuala prin durere, adica masochiste. Ce faci, le privezi de placere?! Nu prea cred nici asta.happy

| Holiday a răspuns (pentru MGEORGESCU):

"Un barbat care-i barbat nu-si masoara forta cu o femeie, ala nu-i barbat, ala e un las care se foloseste de forta bruta pentru a intimida femeia pentru ca pe altcineva nu poate."

Femeie soldat. Inamic. Vrea sa-ti faca felul. Ce faci, o tratezi cu indiferenta, cum sugerezi tu, sau ii rupi gatul?
Lasa naiba violenta domestica, intrebarea era la modul general.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Violenta de genul asta nu-si are rostul.Si in general nu femeile care merita sunt lovite/abuzate."
De acord Dar Sunt cazuri si cazuri. Dar alea de ce stau in relatii de genu cum sunt? nu au alte variante mai bune, de aia se compromiti cu cei care le bat.

Eu sunt sensibil nu pot da intr-o femeie orice mi-ar face, sau sa ma umileasca, nu am cum sa-mi exprim violenta, eventual plec si lovesc o pernã si incep sa zbier de nervi. Poate si plâng putin. Plus m-ar Marca pe mine sa o lovesc sau sa o abuzez sexual in vreun fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Spera la o schimbare, empatizează cu agresorul, nu sunt dispuse sa renunțe la el, la relație.
Orice ți-ar face? Citește exemplele lui Holiday laughing.O perna? De ce? Loveste un perete.Sangele are un efect calmant.
Nu te marchează pe tine cât o marcheaza pe ea.
Blând si sensibil, semănam happy

| MGEORGESCU a răspuns (pentru Holiday):

Eu nu am vazut intrebarea la modul general, sau cel putin nu la modul in care femeia e soldat si e pe punctul de a te executa, si mai indoiesc ca intrebarea a fost pusa cu alt sens decat cel pentru care am si raspuns. Si daca tu esti de parere ca unei femei trebuie sa-i rupi gatul, e strict problema ta, la fel cum tot problema ta e ce ai inteles atat din intrebare cat si din raspunsul meu.

| DenisIonut01 a răspuns:

O femeie nu trebuie lovita!

| Anemoneeeeee a răspuns:

Eu uneori ma lovesc singuralaughing))

| Fatamuntilor a răspuns (pentru Plato):

Sunt cazuri si cazuri.
Uneori femeile stau cu asfle de fiinte pentru ca nu au unde sa stea sau le frica sau nu au sufiicent curaj pentru al reclama.Au fost cazuri in care si-au retras plangerea si au luat-o de la inceput.