| AliGab a întrebat:

Credeti ca exista vreun motiv ca o femeie sa merite sa fie lovita?

92 răspunsuri:
| Plato a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu ai inteles. Ideea nu e de ce mai sta acum, ci de ce s-a inhaitat cu asemenea specimen? Uita-te putin la el, iti pare un barbat de viitor, care poate conduce o familie si a-i asigura ei ceva? Nu, e doar un golan ratat, un mizerabil, iar fetele care aleg astfel de parteneri, merita tot ce are sa li se intample.

| Plato a răspuns:

Singurul motiv pentru care exista femei lovite este reprezentat de alegerile lor. Alegerile lor prostesti, lipsite de sens si ratiune, le duc in situatia respectiva.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Serios? Cate femei au dat in tine?
Daca o femeie loveste, poate se apara! Eram copila cand in plina strada, ziua in amiaza mare mi-am luat bataie de la un asfel de zmeu paraleu.Era cu carutul copilului, la impims spre mine.Am intins mainele sa il opresc, iar imbecill m-a lovit cu mainele si picioarele pana am picat jos! Nu am avut nici o posibilitate sa ma apar!

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Deciii eu ma refer gen tipele estealaughing
https://m.youtube.com/watch?v=zFQFbMHXd1Q
eu am dat odata intr-o fata dar daca nu dadeam imi luam bataielaughing era cv gen... uitate pe yotube sa vezi

| Freya1 a răspuns:

Nu.Este o vorba "ti-a gresit? Iart-o sau las-o"

| DorelExpertu a răspuns (pentru Anemoneeeeee):

In ce zone?

Iti place cand te lovesti?

| Nemessys a răspuns:

Nu sunt PRO violentei, O DETEST! Insa am intalnit destul de multe fete care sincer au un comportament si un vocabular vai de mama lor :/ Am observat ca si femeile se transforma in barbati (daca barbatul se transforma in femeie de ce nu se poate si invers). Dar sincer am dat de unele atat de tupeiste si ma refer la tupeu de ala nesimtit, incat daca nu eram eu,, baietelul cuminte si fraier" primeau una de le zbura machiajul de pe fata. Hai sa fim seriosi, eu nu ii inteleg pe aia / alea,, NU! Femeia nu trebuie lovita NICIODATA!" Asta inseamna ca ori sunt fete, ori sunt de aia catelusi care nu au intalnit niciodata o scorpie tupeista, proasta, nesimtita care pur si simplu se lua de tine fara niciun motiv. Tu vazandu-ti de treaba ta si numai apare una asa din senin. O ignori o data, de 2 ori, de 7 ori, dar pana cand? Ca suntem oameni, avem si noi limite dar vine un moment in care chiar nu mai poti. Chiar daca ii zici frumos,, ce treaba ai cu mine? Ti-am gresit cu ceva?" No. ea in continuare face sa te enerveze mai tare prin nesimtirea ei (chiar daca nici nu o cunosti). Dupa cum am zis nu sunt pro violentei si nici nu o sa fiu, sunt de acord cu faptul ca fetele sunt niste fiinte mai finute si delicate si ca ar trebui ca noi, barbatii, sa fim altfel cu ele, dar pe bune acum, cand dai de una care injura, e nesimtita, proasta, needucata etc., aia o mai poti numi FEMEIE? Nu stiu daca tu poti, insa eu nu. Regula e simpla pentru mine : Esti dragut cu mine, sunt si eu dragut cu tine. SAU,, tu iti vezi de treaba ta si eu de a mea" SAU,, Nu ma deranjezi, nu te deranjez". Vezi cat de simplu este? Intr-o femeie care vorbeste si se comporta frumos cu mine NU AM CUM SA DAU! Ba chiar m-as simti prost. Si nu e vorba ca de la o simpla greseala, gata. poc peste fata. Sunt si de acord cu faptul ca violenta nu rezolva nimic si eu mereu o sa prefer rezolvarea problemelor prin comunicare (calm. frumos, rabdator, ca 2 omanie civilizati) Stiu ca o sa fie multi pupatori in c*r care o sa ma contrazica. Abia astept sa intalneasca si ei una de aia, ba chiar sa si dea vreo 2, sa vad eu atunci daca gentelman-ul din ei inca rezistawinking.

| Frank51 a răspuns:

Unele merita lovite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Atunci cand o vezi ca alearga spre tine cu un cutit intre dinti si o vena umflata pe frunte reactia potrivita e sa ii intorci spatele si sa o tratezi cu indiferenta.

| Kevinn2000 a răspuns:

Eu nu cred ca ar trebui sa fie nimeni lovit de catre nimeni ( cu exceptia celor care practica sport, ei vor ), cel putin nu din rautate... Motive exista si din pacate unii oameni se mai si bat, se lovesc din anumite motivehappy
Este naspa de cei care se enerveaza foarte repede, eu asa cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu există un motiv şi cum poţi da o astfel de întrebare, adică ţie ţi se pare normal sau ce, cum ar fi ca tatăl tău ar lovi-o pe mama ta?

| Anemoneeeeee a răspuns (pentru DorelExpertu):

Eram doar sarcasticahappy

| DorelExpertu a răspuns (pentru Anemoneeeeee):

It's not gud asa
Roaga-te sa nu se indragosteasca cineva e sarcasmul tau laughing
Sau de tine cand esti sarcastica rolling on the floor Ca cine stie ce intelege.
Uite eu, mai ca-ti declaram iubire vesnica si-ti dadeam si o luna de pe cer rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ca să vezi: ăla nu ajunge la pușcărie.
Aia a primit 7 zile de îngrijiri medicale, nici nu știu dacă-și bate vreun procuror capul prea tare cu asta, dacă nu-și retrage ea oricum plângerea.

| aXy99 a răspuns (pentru eugeniu2020):

Te contrazici laughing

| aXy99 a răspuns:

Exista situatii exceptionale in care un om (nu neaparat femeie, ce, daca esti barbat trebuie sa fii lovit?) merita sa fie lovit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

@Holiday a scris ca sunt "mai multe"...
te-am vazut mai sus cu @Supadeceapa, eu nu sunt o bucatã de amuzament pentru nimeni.
Stiu ce incerci sa faci dar nu-ti iese.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te supăra pe mine sad
Si cam ce încerc sa fac?

| Alfred0703 a răspuns:

Daca da prea mult din gura, ar fi un motiv sa o inveti sa taca.

| Mircea08 a răspuns:

Cine loveste o femeie sau orice alta fiinta nu are nevoie de motiv, motivul este doar pretextul

| Endoryus a răspuns:

Cata ipocrizie feminina la intrebarea asta, ti se face scarba. Exista multe motive pentru care multe femei ar merita lovite. Ca se intampla sau nu partea cu lovitul, asta e cancan. E haios ca alea cuminti si simtite ajung batute pe cand nesimtitele alea tari in gura si care se cred superioare doar ca au vagin intre picioare si profita mult de acest aspect, scapa fara nici macar o palma peste bot. C 'est la vie

| LoveSleep a răspuns:

Unul?

| Drimmero a răspuns:

Aici e interpretabil tare de tot, sunt cazuri in care din gelozie o mai lovesti daca chiar ai dovezi in acest sens, sau cand te ataca vreo drogata d-asta, in ambele cazuri ar trebui sa-ti patrezi cumpatul si sa gandesti la rece, nu cred ca rezolvi ceva daca le calci in picioare. N-am lovit in viata mea o femeie,, sper ca nu se va intampla asta, mai bine m-as bate singur decat sa lovesc una.

| Anemoneeeeee a răspuns (pentru DorelExpertu):

crying((((((((((( not gud, not gud

| mgtow a răspuns:

Atunci cand face un threesome sex in 3 si o vezi cum isi primeste pu de la unu si pe la spate de la altul. La aia le.o tai jos pe moment sau trimiti cainele sa le manance sub pretextul uite 2 carnati cruzi.

| NGheorghe a răspuns (pentru MGEORGESCU):

Întrebarea este: exista motive?
iar răspunsul este: 6 cai frumoși!
(bineanteles ca exista motive, acum însă dacă primește, sau nu, "lovituri" ...este alta chestie, sau alta intrebare)

| MGEORGESCU a răspuns (pentru NGheorghe):

Imi rezerv dreptul de a-mi pastra opinia referitoare la violenta impotriva unei femei indiferent de circumstante, si daca in viziunea ta raspunsul meu e,, 6 cai frumosi" pai atunci asa sa fie.

| GirlOnline81 a răspuns:

Nu. Din pacate insa, inca exista "scuze de barbati ".

| NGheorghe a răspuns (pentru MGEORGESCU):

Iarăsi despre violente? Ce ar fi sa le uiți pentru jumate de ora si sa zici ceva despre motive! ele exista sau ba?

| MGEORGESCU a răspuns (pentru NGheorghe):

Imi dai impresia ca in toata povestea asta tu n-ai inteles ca asa zisele motive duc la violenta, deci nu am cum sa nu ma raportez la asta. In plus, daca ai citi cu atentie ceea ce eu am scris ai intelege mai mult decat ceea ce vrei din start sa intelegi, am spus suficient de explicit pentru cine vrea sa inteleaga urmatoarea chestie: indiferent de motive/circumstante nu sunt de acord cu loviturile aplicate de un individ anume asupra unei femei!
Mentionez inca o data atat pentru tine cat si pentru cei care n-au inteles raspunsul meu: eu m-am raportat strict la actele de agresiune fizica care vin dinspre un barbat inspre o femeie in cadrul unei familii, relatii, circumstante sociale, nu intr-un razboi in care vorbim de soldati, e clar sau mai putin clar?
Nu consider nici un motiv suficient de bun pentru a lovi o femeie, plus de asta notiunea mea de bine nu corespunde cu notiunea ta de bine, cum nici motivele pe care tu le consideri relevante pentru a lovi o femeie nu corespund cu valorile mele. Cu asta am spus tot, daca vrei sa intelegi asta bine, daca nu si mai bine pentru ca eu o sa ma retrag din aceasta conversatie care oricum observ ca nu duce nicaieri din simplul motiv ca avem valori si idei diferite.