| taineamea a întrebat:

Credeti ca in ziua de astazi mai poti cunoaste pe net si mai ales pe acele site-uri de dating persoane sincere si care sa-si doreasca o relatie serioasa si nu doar aventuri, relatii discrete? Nu ma refer doar la barbati pentru ca sunt si femei care cauta aventuri.

11 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Se poate dar trebuie rabdare si poate la fel de multa cautare la fel ca si in viata reala. Sunt oameni care comunica mai bine scriind sau pur si simplu pe calculator.
La fel se poate ca persoana sa se deschida mai usor asa sau sa se lase cunoscuta.

| DenisaMetal a răspuns:

Nu cred ca poti cunoste deoarece pe site-rile de dating sunt pshiopati in mare parte.Si daca tu ai nevoie de un partener lasa-l sa vine de la sine, pentru ca ce e al au e de pus la o parte.

| taineamea explică (pentru DenisaMetal):

Da, exista posibilitatea sa fie si psihopati dar marea majoritate a barbatilor cel putin nu cauta decat sex, foarte rar gasesti unul serios care sa isi doreasca o relatie. Recunosc ca am incercat si varianta asta pentru ca timpul trece si ajungi la o varsta cand parca simti nevoia de o relatie, nu doar sa fii sigura ca femeie.

| Paulla a răspuns (pentru DenisaMetal):

Măi, te rog eu frumos... Psihopaţii cu adevărat periculoşi au mai mult stil, nu agaţă lumea online.

| DenisaMetal a răspuns (pentru Paulla):

Da...dar nu stii ce se ascunde dupa celalalt ecran.

| Hydrangeaceae a răspuns:

După părerea mea, cei care vor o relaţie serioasă nu o caută pe internet. În lumea virtuală oamenii nu sunt sinceri unii cu alţii şi îşi pot bate joc.

| DeeaMarry a răspuns:

Dupa parerea mea, oamenii care apeleaza la site-uri de dating sunt persoane fara viitor, incapabile sa isi gaseasca jumatate in viata reala, incapabile sa cucereasca o persoana.

| yulya25 a răspuns:

Cred ca o persoana sincera nu si-ar cauta jumatatea pe net, si de fapt ar astepta sa cunoasca pe cineva de la sine.sau poate ca exista si astfel de persoane dar foarte putine.

| taineamea explică (pentru yulya25):

Exista si persoane sincere care isi cauta jumatatea pe net pentru ca nu au o alta posibilitate de a cunoaste pe cineva. Dar din pacate marea majoritate a barbatilor nu cauta decat o partenera pentru sex si te mai si mint ca isi doresc o relatie serioasa.

| Kit_Lilu_1988 a răspuns (pentru taineamea):

Da, exista. de exemplu eu. Dar se pare ca nu prea sunt multe persoane care vor o relatie serioasa, eu nu am gasit momentan, dar sper. Folosesc netul pentru ca e un loc in care poti comunica mai usor cu cineva, eEmai usor(zic eu sa gasesti pe cineva). Mai ales cand ai ajuns la un stadiu in care majoritatea cunostiintelor, colegelor de munca etc au prieten/sot. Unii spun ca trebuie sa iesi in oras in baruri, cluburi, etc. dar in cluburi ma indoiesc ca as putea gasi o fata serioasa, care sa caute si sa ofere iubire. Pe strada in oras nu prea merge sa intalnesti pe careva, mi-se pare aiurea sa vad o tipa si sa ma bag in seama cu ea(nu prea mai merge sa o intreb cat e ceasul sau chestii de genul), sa ii cer nr de tel sau altceva, Nu cred ca o sa isi faca o parere buna. Deci slabe sanse in alta parte, nu mai e ca in liceu cand aveam multe colege si aveai cam cum sa te bagi in seama...

| Mann02 a răspuns (pentru yulya25):

Ei uite ca ai dat peste o persoana care ar prefera sa se cunoasca pe net cu cineva inaintea cluburilorwinking
parerea mea e ca e mult mai deschisa discutia cu un strain si iti dai seama de caracterul lui... pe urma daca e ok, bam, intalnire happy
poate oi fi eu unul din aia putinihee hee