| anabelisa a întrebat:

Credeti ca la aproape 16 ani e anormal sa nu ai un prieten? Unele colege se mira de acest lucru, dar eu nu consider ca e un aspect ata de important in viata mea.Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| IMC90 a răspuns:

Crede-ma, ca sunt si alte lucruri mult mai importante pe care le poti face cu copilaria ta. O relatie nu presupune doar lins si cotaiala, presupune respect reciproc, responsabilitate, nervi intinsi la maxim si timp mai putin pentru alte activitati (pe care le-ar face in mod normal un copil de 16 ani)

17 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu este nimic anormal, ai mintea limpede, este suficient timp și pentru prieten după 18-20 de ani când ești mai sigură pe tine, ai un bagaj minim de cunoștințe, etc.
Pa, pa.

| onasis1961 a răspuns:

Nu te impacienta. Când te va lua inimiora la alergat, alergi până vei da de ce-şi doreşte! Dacă nu simţi cel puţin atracţie faţă de un ins nu are rostul să pierzi timpul de dragul de a avea o relaţie.

| FlyingSoul a răspuns:

Dar este atat de ilogic laughing cine spune ca la varsta de 16 ani e anormal asa ceva. Ca sa nu ti se franga inima trebuie sa alegi cu grija mare. In plus sunt multe altele mai bune de facut.

| anabelisa explică:

Va multumesc pentru sfaturi!
Ma bucur ca sunt singura care gandeste in acest mod.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca nu este chair asa important. Nu asculta de altii asculta-ti doar inima si fa cum crezi ca e cel mai bine bafta :*

| blueheart a răspuns:

Hei! Daca inca nu ai un prieten inseamna ca esti mai pretentioasa decat colegele tale si asa este cel mai bine. Trebuie sa te cunosti mai intai pe tine, sa vezi ce conteaza mai mult, sa-ti analizezi sentimentele. Cand va veni timpul sa fii cu cineva vei fi pregatita pentru o relatie frumoasa, nu una obisnuita doar de dragul de a fi cu cineva. happy

| Kosmin19 a răspuns:

Conteaza sa fii tu pregatita si cand simti tu ca vrei unul. degeaba iti faci acum si sa nu ai nici-o treaba.

Răspuns utilizator avertizat
| VIP3r a răspuns:

Ai tot timpul din lume, la 16 ani ai griji mai importante decat asta, nu spun ca nu ar fi important doar ca nu ar trebui sa devina o prioritate...

Stai linistita, va veni si timpul ala...

| Teooooooo a răspuns:

Cand o sa gasesti o persoana cu care chiar sa fii pe aceeasi lungime de unda, o sa-ti faci un prieten. Colegele tale sunt cam proaste.

| Ezikel a răspuns:

Nu conteaza varsta! conteaza doar sa ai un prieten atunci cand va iubiti amandoi!
Nu numai tu pe el sau el pe tine si tu pe el nu tongue

| lavida a răspuns:

Poti sa le spui ca u preferi sa iti dedici timpul facand lucruri care iti plac si nu batandu-ti capul dc nu cumva prietenu te insala sau dc nu a rasp la tel....asa ca u ai mai multe de castigat din asta...
traiesteti copilari si bucurate de fiecare clipa ca dupa ce o da ai o relatie o sa iti fie dor de clipele astea asa ca nu ai dc sa iti faci griji... dragostea o sa vina singura cand va sosii momentul
bafta

| me22 a răspuns:

Nu contează la ce vârsta iți faci primul iubit, dar sincer eu cred ca sunt mult mai multe lucruri importante la vârsta asta decât sa-ți bați capul cu tot felul de băieți. Nu contează ca se încrede nu știu cine cu o lista întreaga de băieți, pentru ca nu a realizat nimicwinking Nu trebuie sa te intereseze ce spun colegele tale pentru ca, crede-ma, ești mult mai apreciata ca nu te lași la toți. Nici eu nu am avut un iubit pana acum și nici nu vreau unul cât mai curând. happy

| Supersuper123 a răspuns:

Eu consider ca nu e extrem de important acest aspect, dar e totusi si el imoprtant.Esti destul de matura si pregatita deci...hai! Sunt sigura ca o sa iti gasesti sufletul pereche foarte curand! Nu te ingrijora de prietenele tale, ele nu stiu ce spun!

| crish98 a răspuns:

Nu conteaza la ce varsta iti faci prieten. Conteaza atunci cand iti faci sa ti cu adevarat la el.

| Muresan_Ovy_1993 a răspuns:

Prieten poti sa ai cand vrei tuhappy deci da mi se pare normal pentru ca asta inseamna ca n-ai gasit persoana potrivita pentru tine

| adixdeli a răspuns:

Nu, nu e deloc anormal deoarece niciodata nu e prea tarziu sa ai unul, cineva e pus de o parte pentru tine happy