| liviaArianna a întrebat:

Credeti ca va tine relatia care este construită pe suferinta unei alte persoane ( a treia)?
Am auzit că o să aibă un copil, a inselat-o cu mine, eu nici nu știam.

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Mai bine nu modificai pentru ca acum, nu mai are absolut niciun sens intrebarea ta. Tu consideri ca o sa tina "relatia" dintre un om care a inselat pe cineva si o persoana care a participat la asta ( inconstient in cazul tau )? E efectiv o intrebare retorica. Va functiona probabil, dar depinde strict de ce intelegi tu prin "functioneaza". Nici nu are rost sa spun posibilitatea in care te va insela si pe tine cum a facut cu respectiva, e destul sa spun ca e un om prost cu un IQ inferior si de acolo vor aparea N probleme. Spor

13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu stiu ca si prostituatele la un moment dat se aseaza la casa lor, deci tot ce este posibil!

| dullcat a răspuns:

Relatiile care nu sunt bazate pe valori morale se destrama imediat.Doar daca oamenii aceia sunt prea mizerabili sufleteste se vor tolera, preferand sa aleaga nefericirea si comoditatea decat singuratatea sau frica de a suferi din nou cautand pe altcineva.

| liviaArianna explică (pentru dullcat):

Bravo ai dreptate, așa este.

| liviaArianna explică (pentru liviaArianna):

Trebuie sa îți dau ție fundă

| gabicoo a răspuns:

Da. Dar va fi o relație toxică.

| Emma30555 a răspuns:

Din întrebarea ta nu reiese ca ai greșit tu cu ceva însă reiese caracterul lui, nu cred ca ai nevoie de un asemenea om

| VoidEternal a răspuns:

Nu e totul alb și negru pe lumea asta. Poate o sa tina, poate nu.

| DeMicUnCălător a răspuns:

O relație de genul ăsta poate rezista. Dar asta nu inseamnă că fi o relație fericită

| Sekim a răspuns:

Da un exemplu pentru situatia asta. Cum ti ai putea construi o relatie pe suferinta altei persoane? Nu imi vine in minte niciun caz similar, decat posibilitatea in care o femeie / un barbat vorbeste cu 2 persoane ( pe scurt, are mai multe optiuni ), ulterior alegand persoana x, nu y, y care era implicat/a in relatia dintre ei si ramane dezamagit/a. Daca la chestii de genul te referi, depinde. Este posibil ca persoanele acestea sa fie fericite pentru o perioada de timp, dar nu cred ca va ramane asa pentru totdeauna. Un om care prefera sa aiba optiuni si nu se dedica nimanui, nu mi se pare deloc interesant si cu siguranta nu denota inteligenta aceste actiuni. Poti sa iti construiesti fericirea pe suferinta altora, corect, dar daca persoana respectiva a facut asta si e si fericita stiind ca a facut rau cuiva care nu merita asta, e un semn clar ca e un nimic. Toata intrebarea ta se rezuma la inteligenta. Si tot ce pot sa spun eu mai mult de atat, e un citat care spune :,, You know what s rare? An intelligent person. But you know what s the rarest thing? An intelligent person being happy ".

| liviaArianna explică (pentru Sekim):

Scuze că nu am detaliat mai mult dar, ești foarte aproape oricum...o să modific acum.

| Sekim a răspuns (pentru liviaArianna):

Mai bine nu modificai pentru ca acum, nu mai are absolut niciun sens intrebarea ta. Tu consideri ca o sa tina "relatia" dintre un om care a inselat pe cineva si o persoana care a participat la asta ( inconstient in cazul tau )? E efectiv o intrebare retorica. Va functiona probabil, dar depinde strict de ce intelegi tu prin "functioneaza". Nici nu are rost sa spun posibilitatea in care te va insela si pe tine cum a facut cu respectiva, e destul sa spun ca e un om prost cu un IQ inferior si de acolo vor aparea N probleme. Spor

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Evident nu, cel puțin există karma.

| 120bulevard a răspuns:

Flăcoaico, în dragoste și razboi totul este permis, așa că dacă ai făcut persoane să sufere ca să fii tu fericită ai făcut bine, da, ai făcut bine!

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru 120bulevard):

Dacă în dragoste și razboi totul este permis, Eu zic să inversăm lucrurile.
Cum ar fi ca Volodymyr Zelenskyy să-l sune pe Vladimir Putin și să-l invite la o cină romantică!
Iar Mămica ta care are cinci copii cu un bărbat bun, Să inceapă să-l terorizeze și să-i rupă oasele!
La asta scenariul ăsta te-ai referit cănd ai spus că in dragoste și razboi totul este permis?