| chifteluțaqt a întrebat:

Credeți că voi ați putea trăi singuri?

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu... Poate doar o perioada pentru un motiv dar daca stau mai mult de 3 zile fara sa vorbesc cu cineva deja nu mai pot, ma intristez. laughing Sunt o fire destul de sociala, vreau sa am oameni in compania mea fie ca vorbesc cu ei fata in fata sau prin mediul virtual.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, de ce sa fi dezamgit de alti cand poti fi singur si intr-o veselie eterna

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu sunt genul care sa traiesc singura.

| danay72 a răspuns:

Am fost creați cu dorința de a socializa. Persoanele singuratice sunt nefericite. Fericirea noastră depinde și de modul în care socializam cu ceilalți. Un proverb spune ca cine se izolează își cauta propriile sale plăceri egoiste.

| Deaad a răspuns:

Da.
Nu sunt majoritatea, să-mi fie frica de singurătate.
Oricum o simt in fiecare zi.
Si așa si trebuie.

| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu nu as putea.

| ambicio a răspuns:

Sunt o persoană extravertă, apreciez timpul petrecut cu mine dar nu aș rezista singură.

| Necunoscutu92 a răspuns:

Nu

| Horusss a răspuns:

In nici un caz, eu sunt de parere ca omul nu este conceput pentru a ramane singur.

| Inceputul a răspuns:

Un timp da, dar toata viata nu cred...adica cand ai nevoie de cineva sa te ajute la cine apelezi? Multi spun ca la prieteni dar prietenii vin si pleaca. Deci raspunsul meu este nu, nu as putea trai singura toata viata.

| MAIA18 a răspuns:

Da.Iubirea nu exista.Singurele persoane importante care merita iubirea ta care te înțeleg te accepta așa cum ești este familia ta.

| MattyAjuta a răspuns:

Da, eu traiesc singur de 18 ani, am 17

| NUDATICOPYPASTE a răspuns:

Este chiar de preferat. Doresc să devin militară, să mă axez cât mai mult pe muncă. Nu mă atașez de nimeni, adică e o atracție de moment și după maxim o zi îmi trece. Și, Doamne ferește să mă pripesc cu o căsătorie. Mi-ar rămâne mai mulți bani pentru mine, i-aș putea investi. În fond, m-aș bucura să locuiesc singură, fără obligații, deși știu că singurătatea va fi de nesuportat la bătrânețe

| khovanyecz a răspuns:

Cine traieste doar pentru el, traieste doar pe jumatate...