| CrySsa_4535 a întrebat:

Credeti in prietenie adevarata( persoanele fiind la distanta) nevazandu-se niciodata fata-n fata? Vorbind doar pe internet si la tel? ce parere aveti de astfel de prietenii.va descarcati unor persoane pe care nu le cunoasteti in realitate, ci doar pe net?

10 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Uneori este bine sa te poti destainui unei persoane pe care nu o cunosti, pentru ca simti ca poti spune lucruri pe care nu le-ai spune celor din jurul tau.Important este sa stii sa filtrezi acele sfaturi, sa le iei ca sfaturi si sa le raportezi situatiei tale!

| Flav a răspuns:

Da, cred, si am o astfel de relatie c-o persoana de pe acest site.

| DakotaRoyse a răspuns:

Prieteniile sunt ok, sunt de acord cu ele, nu stii ce-ti rezerva viitorul, poate o sa vezi acea persoana odata si-odata in realitate.
Internetul iti ofera acea transparenta, anonimitatea aia, poti minti cat vrei in special daca e prieten la distanta.
In schimb nu sunt de acord cu toate tampeniile alea de "vai, sa intru pe mess ca iubi din orasu' X ma asteapta".

| pisoias a răspuns:

Nu, nu prea cred.Mai ales ca e o relatie virtuala(adica fiecare dezvaluie numai anumite parti ale caracterului sau, ceea ce vrea el ca celalat sa stie despre el, iar realitatea sa fie mai mult sau mai putin alta). Stii cum se spune:"La lumanare toanta pare floare".

| elena a răspuns:

Discutiile pe mess sau la telefon, nu pot fi numite relatii de prietenie, ci doar niste relatii virtuale pasagere, cu diferite persoane necunoscute totusi...

| Mitss a răspuns:

Da cred!
Am cateva prietenii din acestea...
Cu o fata m-am cunoscut pe net si am devenit prietene bune, ne-am vazut si ne vedem cum si cand putem.
Nu ma descarc oricui... cunosc persoana si daca imi inspira increde ii povestesc anumite lucruri.
Nu conteaza daca nu le pot vedea fata in fata, dar conteaza sa stiu ca pot conta pe ele cand ma simt rau sa-mi de. a un sfat sau sa ma faca sa ma simt mai bine!

| Sinedd a răspuns:

N-ai de unde sa stii, orice persoana e buna la inceput!
Nu, nu as crede.

| ale a răspuns:

Da cred, am o prietena foarte buna pe care am cunoscut-o pe un forum. Dintr-o discutie mi-am dat seama ca avem multe in comun, am tinut legatura si apoi ne-am si vazut. A devenit una dintre cele mai bune prietene ale mele.Am cunoscut multe persoane deosebite pe net, s-au legat prietenii ''virtuale'' care s-au transformat intr-o relaitate frumoasa cand ne-am vazuthappy

| anamaria91 a răspuns:

Am asa un prieten foarte bun. Vorbim orice fara retineri. Si totul e doar virtual. Deci da, cred!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred.pare ca santem multi prieteni aici, dar in realitate, tot singuri in fata calculatorului.