| angeliqdream a întrebat:

Cum ar trebui sa fie familia voastra ideeala? happy astept multe raspunsuri. Dau fundita celui mai frumos big grin

Răspuns Câştigător
| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Buna,

Dupa parerea, ca o familie ideala trebuie sa existe iubire in acel colectiv. Tatal trebuie sa fie grijuliu,fidel sotiei,sa nu bea sa nu injure si sa nu se comporte urat de fata cu nevasta si copii; chiar daca vine obosit de la munca[ ceea ce este si normal ] trebuie sa-si faca timp sa se joace macar un sfert de ora cu copii sai si sa isi lase nervii la serviciu,sa-i vorbeasca frumos atat sotiei,cat si copiilor sa nu vina cu fraza " Pune-mi masa ca nu am chef de tine ", sa ii spune cateva vorbe frumoase sa o alinte sa o roage frumos sa-i pregateasca masa. Mama trebuie sa se ocupe de educatia copiilor sa le spuna cu frumosul atunci cand gresesc [ nu sa tipe la ei, pentru ca asta poate da un exemplu negativ] si sa isi faca timp sa se intereseze de viata lor, sentimentele lor, dar sa le lase si putina intimitate. Aceasta este valabila si pentru tata. Copii trebuie sa fie ascultatori, dar sa le spuna cu frumosul parintilor cand gresesc, si acestia la randul lor sa asculte parerea copiilor si sa le dea sfaturi.
Sa nu existe batai si certuri in familie.Sa fie respect, intelegere si multa iubire

Cam asta este o familie ideala.asa cred eu!happy
funda?

13 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

N-ar trebui să fie deloc.
În idealul meu nu este loc pentru o familie.

| Tania a răspuns:

Pai cel mai important ca parintii sa se iubeasca si sa se respecte reciproc.Ar fi suficient ca restul lucrurilor sa decurga normal.

| FucktheSystem a răspuns:

Nu-ți mai iubești mama? Te-am crescut, te-am hrănit, ți-am dat băutură... și tu zici că ai vrea să scapi de mine? sad

| FucktheSystem a răspuns:

Da, așa e, și eu te-am făcut pentru organe dar după mi-ai fost simpatic și te-am crescut. Mare greșeală la cîtă pagubă-mi faci.

| FucktheSystem a răspuns:

Cît timp nu sunt mucegăite scot și de două beri.

| FucktheSystem a răspuns:

Dacă bagi ca porcul tutun și alcool, nici nu mă miră.
Te-am crescut cu un scop și m-ai dezamăgit sad

| oanacatalina a răspuns:

Familia ideala inseamna atunci cand seara, la cina, sau cand ajungeti toti acasa, stati impreuna si povestiti fiecare ce ati facut in timpul zilei, cu bune si cu rele, comentati situatia, si faceti planuri...

| ImpOssibleTooForgeT a răspuns:

Tu ?

Răspuns utilizator avertizat