| mateia821 a întrebat:

Cum as putea iesi cu un baiat dar fara sa il invit eu? Nici nu prea vorbim, el e de la clasa alaturata si mai merg la ei deoarece cunosc cateva fete. E foarte timid, abia ca scoate un cuvant de fata cu mine, mi-a zis cineva ca baiatul se uita dupa mine.

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Abordeaza-l online.
Dar fii pregatita sa il inviti tu, ca timizii se misca foarte greu sau deloc.

| Mosotti a răspuns:

Si de ce sa nu-l inviti daca-ti place de el?! Lupta pentru ce-ti place.
Mai ales daca se uita dupa tine, la sigur te va place, deci fa-o mai repede pana nu-l ia alta.
Daca-ti place cu adevarat, o sa faci pasul asta, daca nu-ti place cu adevarat, nu o sa-l faci.

Ori ca te invita el, ori ca-l inviti tu e tot una, urmareste-ti interesul si da-i drumu.

| Nirvanaaa a răspuns:

Pai dacă e timid nu te va întreba in veci dacă vrei sa ieșiți. Singura șansa dacă vrei cu adevarat e sa îți faci curaj tu și sa îl inviți.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Ba da ne-ai spart, amandoi timizi dar niciunul nu face un pas. Crezi ca e printul preschimbat in broscoi? Ti-e frica sa scoti 2 cuvinte si sa-l inviti undeva, sau el pe tine?

| AloeVeraReceSiFornetiCuGem a răspuns:

Salut bună ce faci hai la un suc în parc și gata cei atât de greu nu înțeleg

| peanut003 a răspuns:

Il inviti tu, simplu... ca baiet e ft greu sa iti faci o iubita dar ca fata e simplu, daca esti fata si faci primul pas ai sanse de succes de 99%