| alexinioh a întrebat:

Cum as putea sa îi spun bunici mele si parintilor ca îi iubesc foarte mult? Eu sunt o persoana mai dura si incapatanata, nu prea reactionez la iubire cand sunt langa bunica sau parinti, si nu stiu cum sa le demonstrez ca
îi iubesc mult. Dar cand sunt singur incep sa plang si sa ma gandesc cum ar fi daca nu ar mai fi ei fara sa le spun un te iubesc! Si cat de rau o sa imi para, la bunicul meu nu am apucat sa i spun cat de mult îl iubesc crying, eram si foarte mic. Si acum imi pare foarte rau si cand imi amintesc plang ca un copil chiar daca langa persoane par mai icapatanat si nu arat afectiune.

Răspuns Câştigător
| alin131 a răspuns:

Arata-le ceai scris aici pe TPU. Cred ca vor intelege si veti fi mai deschisi unii cu ceilalti. Poate nu ai curaj dar poti sa scrii pe foaie si sa i-o dai mamei tale impaturita. O sa vezi ca ea te va intelege si asa vei putea incepe sa fi mai comunicativ si mai deschis si cu bunica ta si cu tatal tau...

| alexinioh explică (pentru alin131):

Multumesc mult, o sa incerc sa scriu pe o foaie.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Fara teatru. Poarta.te natural. Se vede cand iubesti si rtespecti pe cineva anume.

| alexinioh explică (pentru baru):

Foarte adevarat, mersi mult!

| dannyel86 a răspuns:

Faci gesturi simple! big grin Imbratiseaza-i dimineata.winking
E un schimb de energie nemaipomenit si uneori nici nu mai vrei sa te dezlipesti de acel om, daca tii la el. Nici nu cred ca e nevoie de cuvinte sau daruri scumpe. Arata-le simplu ca ii pretuiesti.
Dar nu amana momentul, pentru ca viata e imprevizibila. Azi sunt langa noi, iar maine... happy

| Tpufan123 a răspuns:

Ai putea sa le trimiți ce ai scris mai sus! Sunt convins ca vor înțelege.