| shookdazed a întrebat:

Cum as putea sa ma bag in seama cu o fata?
Nu stiu ce sa spun si cum sa mentin o conversație cu o fata.
Oare daca incerc sa imi caut online pe cineva e o idee buna?

6 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai tu nu stii in viata reala sa vorbesti cu o femeie si esti smardoi in online, pana te cunosc alea.
Asta cu onlineul e cu dus intors, unii par sa se descurce doar asa dar in realitate nu stiu nimic.

| shookdazed explică (pentru Simpatic):

Nu e vorba ca sunt smardoi in online ci incerc cumva sa imi găsesc pe cineva si ma gandeam ca in online poate ar merge.

| sierra1 a răspuns:

"Cum as putea sa ma bag in seama cu o fata?"

păi nu ești la școală?

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Da si online e ok sa iti cauti pe cineva, nu zic ca e o idee rea plus de asta ca acolo e si ok sa iti "antrenezi" abilitatile de vorbit. Ai grija doar sa ramai civilizat si daca esti refuzat sa pleci cu capul sus ( ai grija ce intelegi aici laughing, ma refeream la capul de sus )
Cum sa te bagi in seama... Daca esti in online poti incepe cu : Buna, ce mai faci tu in aceasta dimineata/ dupa-amiaza (posomarata sau insorita ) de ( si aici zici luna in care sunteti ). Daca esti in viata reala poti sa sa zici cam la fel ca nu se supara niemni. Toate is satule de buna, hey, salut si alte chestii de genu ( doar salutul si fara nimic dupa, la asta ma refer ). Cand incepi sa vorbesti acorda-i atentie ei, nu te lauda ( is satule de astia care is etaleaza "muschii" cu ele ) si arata ca nu esti ca ceilalti de varsta ta ( tiparele zilelor noastre sunt destul de evidente )

| timidu89 a răspuns:

Online nu merge. E pierdere de timp si nervi

| Daz01 a răspuns:

1. Vezi ce fete îți plac, ce tipologii și ce tresături fizice au;
2. Urmărește-le o perioadă să vezi ce interese au, ce activități fac, ce postări distribuie;
3. Identifică-te cu ele și cu activitățile lor pe cât posibil;
4. Dacă aveți puncte comune, poți începe conversația cu ea comentând la postarea ei sau chiar să-i trimiți mesaj. (ex: distribuie o melodie, poți să-i spui că își place și ție, și, eventual să-i dai și tu o melodie, poate de la același artist) cred că te-ai prins;
5. Cel mai important sfat: nu fi prost, insistent și plictisitor. Dacă vezi că nu-ți dă atenție, mergi la următoarea.