| Lzehxo a întrebat:

Ok deci, maine ma vad cu un baiat cu care in general vorbesc doar online. Suntem doar prieteni. Ne stim de o luna si nu sunt prea buna la socializat. Ce as putea sa-i spun incat sa mentin o conversatie placuta. Vreau subiecte de discutie intre doi adolescenti. Merci.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce faci? La ce liceu/facultate mergi? Unde vrei sa mergi in vacanta? Ce îți place să mănânci? La ce seriale te uiți?
Povestești amintiri funny... vine totul de la sine o să vezi.

| Lzehxo explică (pentru anonim_4396):

Usor de spus, greu de facut, pentru mine, dar merci pentru sfaturi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Lzehxo):

N-o să-ți fie greu... Nu-ți face griji...

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Presupun ca deja ati vorbit chetile banale de scoala, frati, filme, sport....Lasa pur si simlu sa vina de la sine, ai sa simti cand esti acolo ce ai de spus si chiar poti sa ii marturisesti ca esti o persoana mai timida si atunci va mentine el o conversatie si tu vei incepe sa te relaxezi

Răspuns utilizator avertizat
| istoc2010 a răspuns:

Abordati subiecte gen: filme preferate, muzica, hobby, timp liber, sporturi la un moment dat va veti agata de un subiect care sa va intereseze pe amandoi si sa conversati