| alexandradlr a întrebat:

Cum ați trece peste faptul că ați fost înșelați de partener?

41 răspunsuri:
| GraniniCuPiersica a răspuns:

Simplu foarte simplu serios
Ce rost ar Mai avea certa? Ce rost ar avea sa tip? Sa urlu sa ajung la agresiune? Doar un om bolnav ar ajunge la agresiune

Este simplu nu Tea iubit Niciodată cu Adevărată de asta tea și înșelată

Nu asi reacționa in niciun fel In secunda 2 am și plecat și in spate nu ma uit in veci nu stau eu să-mi fac bagaj și altele certuri discuți și alte prosti direct am și plecat era clar totul de la început

dacă te iubește nu te înșela nu are cum nu exista așa ceva

Dar dacă Tea înșelată E clar totul

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Salut. De acord cu tine despre diversitatea sexuala, de orice tip, swing cu oricine, cu sex toys, tot ce-ti poti immagina ca ti-ar face placere. Doar ca uiti un aspect fundamental. Trebuie sa fie ambii de acord altfel ranesti grav persoana de langa tine, si asta se cheama tradare si inselaciune draga amice. Si peste asta nu se trece.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai tocmai, nu vad de ce sa deranjeze pe celalalt asta, la asta ma refer, daca emotional eu sunt la tine, ce mai conteaza ca mai fac si un ssex scurt si simplu din cand in cand in alta parte?
Daca te iubesc pe tine, ma inteleg cu tine, vin acasa, nu afectez timpul nostru deloc, ce mai conteaza ce fac?
Sau invers, ce mai conteaza ca face prietena mea, daca ea cu mine e f ok, nu ma int ce face.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Draga Mosotti, esti unul dintre putinii care pricep sensul conceptului,, LIBERTATE'', esti unul cu care se poate avea o discutie placuta si rationala pe situl asta, apreciez modul tau de gandire, si sunt perfect de acord cu tipul asta de relatie cu parteneri multipli, dar repet, e musai sa fie consensual. Daca va excita pe amandoi ideea, e pacat sa nu o experimentati. dar se pare ca iti scapa un aspect important.

Zicea cineva ca,, Libertatea ta se termina unde incepe a mea''
Adica, iti poti extinde propriile libertati nelimitat, dar sa pretinzi ca ceilalti sa le urmeze e o grava incalcare a libertatii celorlati.

Si crede-ma, daca-ti iubesti sincer partenerul/a, o iubesti trup si suflet, este dumnezeul tau, unica ta ratiune, e cea mai sensibila si pretuita floare. Si daca si ea asta vede in tine, iti mai vine sa o inseli? Ca daca iti vine sa mergi la altele avand o astfel de partenera, mai bine ramai holtei.
Mai vorbim dupa ce vei iubi sincer o persoana.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pai si ce legatura are unica mea ratiune, iubirea mea unica cu un orgassm simplu si atat?

Ca exista barbati sau femei care simt pur si simplu nevoia uneori de diversitate sexuala si atat, fara nici o treaba cu partea sufleteasca.
Ce, cand ne facem singuri iubim?
Ce mi-e ca mi-o frec in mana sau ca si-o freaca ea cu mana, ce mi-e ca ti-o freci de corpul uneia sau in vaginul aleia (ca tot principiul ala e de fapt, la baza sta frecarea capului penisului care stimuleaza centrii aia nervosi), asta nu inseamna ca nu te iubesc pe tine.
Sau ca ea nu se freaca cu mana ci se freaca de mana altuia sau de pensiul altuia, e cam tot una ca si mecanism, nu are nici o treaba daca tin la tine sau nu.
E ca si cum mananci o prajitura, e o placere, doar ca ailalta e altfel de placere.

Adica eu nu vad de ce sa supere asta, doar ma intreb, nu ca oblig pe cineva sa gandeasca asa.
Inseamna ca nu separa sentimentele de o placere simpla pe care o ai si daca te freci de pat la o adica.

Nu are sens sa strici o relatie buna sufleteste, pentru un ssex simplu si atat, ca nu vad de ce.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Lucrurile astea, vazute prin optica ta de holtei sunt perfect logice si pertinente, argumentele aduse de mine sunt complet inutile pentru ca analizam doua situatii complet diferite.
Dar mi-as dori sa continuam discutia dupa ce vei iubi sincer pe cineva. Iti urez o seara minunata.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Pana la urma ce e aia iubirea aia de care zici? Ca eu gandesc ca este atunci cand tii la cineva, cand te atasezi de cineva, te intelegi, te respecti, il placi mult si fizic.
Daca e asa, am trecut prin asta, dar nu prin nebunia aia de indragosteala.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Am descris mai sus ce inseamna sa iubesti cu adevarat.
,, O iubesti trup si suflet, este dumnezeul tau, unica ta ratiune, e cea mai sensibila si pretuita floare.''
Dar rabdare amice, va veni si momentul tau.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Ai ma, doar nu o sa casun asa in prostie in obsesie pe una, ce dracu, asta e naivitate. Multe sunt frumoase, am placut multe, in mare parte se asemanau si in comportament si fizic, nu are de ce sa fie una buricu` pamantului, fi serios.

| FreddieM a răspuns (pentru Mosotti):

Draga Mossotti, am inchis subiectul de ceva timp. Cu tot respectul, nu gresesti, nu ma surprinde deloc modul tau de gandire, cu ingredientele pe care ti le-a oferit viata pana acum, asta e rezultatul care ti se ofera. E ca si cum ai vrea sa-ti faci o limonada, dar ai la dispozitie doar apa si lamaie. Cand vei gasi si adauga zaharul sau mierea, gustul se va schimba. Un lucru e insa cert, nimeni nu se poatre impotrivi iubirii, rabdare va veni si momentul tau. Dar pana atunci, cum zicea marele Freddie M,, The Show Must Go On''.
Cheers

| Mosotti a răspuns (pentru FreddieM):

Ma nu te contrazic, sa vedem, n-am trecut niciodata prin ce zici tu, si sincer nici nu vad cum s-ar putea! Nu mai trec eu in viata asta prin asta, stai tu linistit, am deja 43 ani jumate.
Poate intr-o alta viata.

Daca aveam 20 ani mai ziceam, dar asa nu mai vine, si asta din fericire, nu din pacate, ca aia ar aduce multe belele uneori, mai ales daca celalalt nu te place sau te dezamageste.