| Cartof15 a întrebat:

Cum credeti ca puteti obtine lucruri de la parinti usor?

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cand vreau sa imi dea parintrii ceva, le cer.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca o javra.scheauni si dai din codita.

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Daca ai note bune la scoala si esti cuminte poti primi de la parinti ce iti doresti.Pa,pa

| Isabella95 a răspuns:

Spuneti ca aveti nevoie pentru scoala, sau plangeti-va ca toti au si tu nu ai!

| Bdtd04 a răspuns:

Pai eu de exemplu cand vreau sa obtin ceva ii ajut pe parintii mei la treburi casnice. Cum ar fi spalatul vaselor... curatenia... Si fac aceasta sa zicem o saptamana. Si asa obtin eu ce vreau. Sau ma straduiesc sa fac tot timpul ce spun ei.

| MilitaruBianca a răspuns:

Sunt 2 variante:
-sa ii rogi o singura data si pana atuci sa fi foarte cuminte
-sa ii sacai pana itl iau