| AbyutzaAbby a întrebat:

Ce fel de parinti credeti ca vor fi generatiile noastre?

9 răspunsuri:
| Gesara a răspuns:

Niste parinti care le vor cumpara copiilor laptopuri si tablete si vor spune "Na mars si joaca-te ca ma stresezi", niste parinti care le vor spune copiilor ca nu au voie sa puna mana pe animale pentru ca sunt "murdare", niste parinti carora nu prea le va pasa ca in caz ca arunca ceva pe jos asa vor face si copii...si nu prea cred ca le vor interzice ceva copiilor...adica "du-te fa-ti pierce,"du-te mai fa si un tauaj de pe frunte pana pe burta" si da "du-te si pleaca impreuna cu x in Italia ". Insa sunt sanse si sa iasa ceva bine din noi caci mai sunt si exceptii.

| positivity a răspuns:

Având în vedere generația de astăzi, de fetițele îndrăgostite de orice băiat, de persoanele care se cred emo însă nu sunt, de orice idiot posibil, mă îndoiesc că vor fi niște părinți ca la carte.
Majoritatea vor deveni părinți la vârsta în care nu ar trebui, pentru că sunt prea orbi din cauza plăcerii pentru ași da seama că şi-au compromis viitorul.
Ei bine, nu vor fi nici cei mai răi părinți, pentru că știi cum se spune, orice părinte își iubește copilul.
Cred însă, cu tărie, că viitori părinţi vor fi mult mai nepăsători cu copiii lor, în sensul că: mai multă libertate pentru copii, părinții nu vor mai fi activi la aflarea activităților de la școală al copilului său, etc.

| NoSens a răspuns:

Cei mai nebuni devil!

| ForeverWarrior a răspuns:

Eu zic ca vom fi o generatie ok de parinti, mult mai deschisi la minte la lucruri noi decat generatiile trecute.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, eu cred că vor fi părinţi cu o foarte mare răbdare cea ce trebuie, toleranţă şi multă iubire. Fiecare părinte în iubeşti în felul său copilul eu pot spune că nu m-am plâns niciodată că ştiu că mă iubesc şi mă ajută mult, chiar dacă mă cert trece repede e imposibil să fi supărat pe părinţi. Sper ca pe viitor să aibă mult mai multă grijă de copiii cum au făcuto şi până acum.
O seară frumoasă!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Ca sa ne dam seama de asta, trebuie mai intai ce fel de parinti vom fi noi.
Daca in ziua de azi multi parinti sunt iresponsabili, sau iti cresc copiii dupa principii eronate, copiii copiilor lor vor avea parte de o crestere mult mai rea, si tot asa.
Pana sa ne gandim la ce vor face ei, trebuie sa ne dam seama ca atitudinea lor ca parinti depinde de felul in care vor fi crescuti de catre noi.

| Klaryssa a răspuns:

Eu cred ca perinti care le vor da libertate copiilor, pentru ca parintii nostri, in mare parte se tem sa ne lase singuri la varsta de 12/13 ani din cauza crimelor vazute la Tv laughing

| ChocolateFantasy a răspuns:

Judecand dupa generatia de astazi a celor 14-20 de ani, ce parinti vor iesi din ei..nici nu vreau sa ii imaginez.Culmea,fac parte din generatia astahappyAm doar 21 de ani, insa imi este rusine cu o astfel de generatie, fete care la 12 ani vor sa-si faca silicoane, isi incep vietile sexuala la 11-12 ani,nu le mai intereseaza desenele,joaca,temele, prietenii, ci sexul. Deci cum ziceam, judecand dupa cum sunt acum, vor fi niste parinti PRAF.Insa nu avem de unde sa stim. Poate ca parinti, vor excela. U never know. Desi..nu prea cred.