| Ioana2024 a întrebat:

Cum depășești trădarea in căsnicie? Pe scurt, al meu soț de 15 ani încoace a dezvoltat o relație de prietenie(spune el)cu o colega de serviciu (multe apeluri telefonice zilnice). Dumneaei căsătorită, cu copii.Bineinteles treaba asta se petrecea pe ascuns(apeluri șterse, etc). Am aflat din desfășurătorul nr de telefon toată istoria.In perioada cât au vb(4 luni) m-am înțepat ca se intampla ceva,nu se mai comporta ca înainte, mult mai rece, irascibil.Am zis ca trecem peste, însă mi-e foarte greu, am o dorința strășnica de răzbunare vis a vis de "doamna".Cum depășesc situația?

Răspuns Câştigător
| LaviniuA a răspuns:

In primul rand ai grija la indivizii dubiosi care dau mesaje pe interes ca sa racoleze femei pe TPU.

Tu ar trebui sa stii ce ii place sotului tau. Fa-te sexy ca atunci cand te iubea big grin
De razbunare cred ca se scapa cu intelegere si iubire.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori care ar fi problema într-o relație ori care ar fi necazul într-o relație ori care ar fi fost motivul pentru care soția soțul Tea înșelat Tea trăda tea bătut Teai maltratat și distrus propia căsnicie propia relație pentru orice ce fel si ori si ce fel de placere ar fi fost aia. Tu Doamnă Ioana eu și noi trebuie sa înțelege ca nu suntem noi Dumnezeul pe pământul ăsta și lumea asta să decidem noi să-le cerem noi socoteală l-or si nimănui pentru alegerile l-or faptelor l-or și deciziilor l-or.

vă înțeleg durerea de pe suflet și inima pe care îl purtați și-l veți purtat de acum în colo dar Doamnă ioana cu ură si dușmănie și răzbunare nu faceți decât să-le hrăniți orgoliu celui rău suntem oamenii greșim se mai întâmplă Doamnă Ioana nu toți suntem la fel nu toți avem același fel de a fi cu Adevărat trebuie să înțelegem in primul rând ca nu noi suntem Dumnezeu pe lumea și pământul ăsta și in al doilea rând cu dușmănie ură si răzbunare nu este decât ce caută "omul" fără frică de Dumnezeu și crede ca deține Adevărul la tot si poate conduce lumea si pământul el a greși față de Dumneavoastră Doamnă Ioana și cred eu că ar fi bine sa discutați cu soțul Dumneavoastră ca de la soț si soție Doamnă Ioana ori care dintre ei doi ar fi vinovatul dănsa sau soțul Dumneavoastră nu are importanță căci amândoi sunt la fel in situați ca aceste nu trebuie să va lăsați controlat de furie de Dușmănie ură si mânie căci răul la răul aduce necazuri și situația grav de mari aveți grijă de Dumneavoastră Doamnă Ioana. Dumnezeul e mare Doamnă Ioana.

| ioana748 a răspuns:

Eliberandu te si pe tine si pe el.
Relatia voastra nu mai este. Povestea s-a terminat.
Pe doamna te poti razbuna daruind dansei acest minunat barbat.
Frumos, linistita, cu calm, inchizi relatia, iti iei la revedere elegant.
Doamna aceasta sau oricare alta v a arătat ca nu aveti o relatie bazata pe iubire si respect.
Eu i as multumi.

| adryang78 a răspuns:

Cred că ai tras concluzii mult prea pripite. Convorbirile cu o colegă de muncă nu dovedesc nimic. Răceala sau irascibilitatea pot avea zeci de cauze. Înainte să lovești, judecă lucid toate aspectele, inclusiv în ce te privește. Dacă tragi concluzii greșite distrugi o căsnicie de 15 ani.

| Cosmin3412 a răspuns:

Esti sigură că este trădare? Daca apelurile sunt in interes de serviciu?
Când relația scârțăie nu e doar vina lui. Este si vina ta. Vorbește cu el despre situație, până la urmă comunicarea e cheia succesului într-o relație.

| tunoi88 a răspuns:

Buna!

Deblocheaza chatul si o sa iti explic mai multe.
Intra la setari, selecreaza ca primesti mesaje de la toti utilizatorii.

Multumesc!