| anonim_4396 a întrebat:

Cum fac daca am pierdut buletinul?

20 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mergi la circa de politie, acolo declari cum l-ai pierdut, primesti o adeverinta provizorie pentru eventualitatea in care actul se gaseste, apoi dupa expirarea adeverintei ti se face un buletin nou.Se poate sa platesti o mica amenda. Mira

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Mergi la politie il declari pierdut, completezi o cerere...

| DenissaDeea a răspuns:

Mergi la sectia de politie de care apartii si il declari pierdut si iti faci un nou act de indentitate.

| Harb_Ioanaa_1999 a răspuns (pentru DenissaDeea):

Scuza-ma, daca am pierdut buletinul si ma duc sa-mi fac altul, la o alta sectie de politie, nu-mi pot declara buletinul pierdut decat la sectia de care apartinea buletinul pierdut?

| ines a răspuns:

Mergi si anunta la Politie

| gabimaris a răspuns:

Dupa ce ai obtinut noul act de identitate nu uita sa faci-l cunoscut tuturor celor care il aveau pe cel vechi la dosarele tale: la serviciu, la banci (daca ai credite, carduri etc) etc!

| alexa a răspuns:

Mergi la politie si anunti pirderea lui pentru ca acestia sa faca actele necesare si sa. ti faci un nou buletinwinking

| claudya a răspuns:

Mergi la politie si ei iti vor spune ce e de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti faci altul, mergi la politie si le zici ce ai patit, iti face o poza si gata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Mergi la Poliția de pe raza de domiciliu, spui că ți s-a furat în împrejurări necunoscute, da-i o declarație și faci o carte de identitate.
Ca acte necesare: contractul casei sau de spațiu (dacă stai cu chirie), certificatul de naștere, certificatul de căsătorie (dacă este cazul), hotărârea de divorț definitivă și irevocabilă (de asemenea dacă este cazul), un timbru fiscal, 10 ron (plătești o taxă de buletin), completezi și o cerere la Serviciul de Evidență Informatizată a Persoanei (Evidența Populație), pozele le faci pe loc acolo.
Mult succes.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca-l declari pierdut o sa platesti amenda.
Daca-l declari pierdut trebuie sa mergi la politie intai.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te adresezi organelor de politie iti va elibera o adeverinta sau mai bine zis un buletin provizoriu pentru o luna timp in care vei depune actele pentru eliberarea unui alt buletin nu te speria nu e greu de rezolvat e chestiune de timp totul e ok succes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai eu l-am pierdut sau nu mai STIU UNDE l-am pussi am fost politie si mi-a facut altul in 7 zilem nu-i mare lucru iti spune ei tot ce trebuie facut

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc tuturor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi trebuie buletinul la scoala in 10 zile in cat timp mi l elibereaza daca merg sa l fac? si daca imi da amenda?;-)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut am si eu o intrebare mi au fost furate buletinul si permisu in Italia. am o adeverinta de aicea de la politie precum ca in pierdute ce trebuie sa fac in continuare ca sa le face din nou.de ce acte am nevoie

| silvershark a răspuns:

Gasesti actele necesare aici : http://somara.ro/index.php/actepersonale/ci
Bafta!

| Ramirez_Escobar_1979 a răspuns:

Si eu am pierdut buletinul,
Pot sa il refac, dar in acelasi timp sa si schimb adresa, avand in vedere ca mi s-a schimbat adresa? La care sectie de politie trebuie sa ma duc, acolo unde aveam adresa de pe buletin sau acolo unde o sa am adresa viitoare
Va multumesc

| Sarbu_Mirel_1992 a răspuns:

Buletin pierdut, sona odobesti 41

| Azoitei_Gabi_1983 a răspuns:

Am gasit un site complet cu informatii despre actele necesare obtinerii a mai multor documente personale ......Intra aici https://cts-ro.info/wp/buletine/ si vei gasi tot ce iti trebuie