Întrebare recomandată | Andwta a întrebat:

Ce fac in cazul in care mi-am pierdut buletinul?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depui actele pentru altul. Dupa ce il declari pierdut.

| Andwta explică (pentru darrio2007):

Eu de exemplu am de luat maine o comanda. Pot sa o i-au cu o copie?

| darrio2007 a răspuns (pentru Andwta):

Nu iti va fi acceptata.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la politie si il declari pierdut de urgenta! Este non stop si trebuie macar sa suni. Il refaci sau il cauti si dupa ce il gasesti, anunti, insa nu cred ca va mai fi valabil. Important este sa anunti. Este documentul tau si ajuns pe mainile altuia, poti fi tras la raspundere pentru actiuni ce nu ti apartin.

| Andwta explică (pentru Donsavas):

De exemplu cand se pierde un buletin unde poate fi dus? Eu am auzit ca unii l-au dus la mall.

| Donsavas a răspuns (pentru Andwta):

Tot la politie sau la adresa de pe buletin.

| Andwta explică:

Maine am si competenta la engleza. Pot intra cu o copie sau certificat de nastere?

| ririsa a răspuns:

Mergi la politie si il declari pierdut, iar apoi ai posibilitatea sa iti faci altul

| KaWiT a răspuns:

Anunti politi, sau postezi pe Facebook laughing