| AnonymousB a întrebat:

Cum il fac pe tata sa ma lase in Italia la mama? (el e tot in Italia) i am spus si a spus nu apoi ca,, mai vedem,,. Mama a vorbit cu el despre divort ( nu sunt divortati in acte ) si a spus mama ca nu ii cere pensia alimentara pentru mine. (ma gandeam ca de asta ma vrea straight face ) dar mam linistit. Tata stie doar ca vreau sa merg la vara dar eu vreau sa mergs sa raman acolo definitiv ( am sa i zic cand o sa fiu deja acolo ca vreau sa raman in Italia) Ce cuvinte as putea sa ii spun lui tata sa ma lase,( de craciun trebuia sa plec si a spus ca e alegerea mea) dar acum ca e vara( cand am mers cu fratemiu la mama el a ramas acolo si asta la distrus pe tata...) dar acum si el e in Italia si Milano(mama) si Torino (tata) sunt destul de apropiate si putem sa ne vedem. Un sfat? :3

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca semneaza actele pentru calatorie deoarece fiind minora parintii trebuie sa iti dea un act notarial unde spune ca ai voie sa parasesti tara, odata ajuns la femeie nu mai pleci si omul nu va face nimic pentru ca costa multi bani sa mearga in instanta, etc. El daca are voie sa o duca bine poti sa o duci si tu mai ales in tara nu ai un viitor stralucit

| AnonymousB explică (pentru mgtow):

Vreau sa il conving sa semneze actele, s-a dus in Italia ca in Romania nu mai avea loc de serviciu. Imi trimite din cand in cand bani, dar nu stiu cum sa il conving sa ma lase.

| mgtow a răspuns (pentru AnonymousB):

Zi ca vrei sa o vezi pe femeie cateva saptamani si te intorci acasa

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| deeayly a răspuns:

Eu zic sa vb cu tatal tau si sa-i spui ce mult vrei sa iti vezi fratele si chiar mama. Faptul ca vrei sa ramai definitiv in Italia s-ar putea ca pe tatal sa-l deranjeze p[utin dar daca spui ca esti aproape de tatal tau s-ar putea sa te lase. Deocamdata vorbeste cu el despre plecare de 2 luni apoi spune-i ca vrei sa stai definitiv pentru ca iti place in Italia si ca nu vrei sa stai departe nici de el nici de mama ta si de fratele tau si vezi ce motive mai gasesti uh ok.Ma bucur ca te pot ajuta. : -*

| AnonymousB explică (pentru deeayly):

He he :3 am vorbit cu el si a spus ca da i au examenele imi semneaza actele.:3 deocamndata trebuie sa mai aastept sa trec de examen si dupa sa ii spun ca vreau sa raman definitiv :3

| deeayly a răspuns (pentru AnonymousB):

Bine! Si eu trebuie sa astept sa trec examenele ca sa pot pleca in Italia:-( si apoi sa ma inscriu la liceu daca iau examenul si apoi sa plec. Mult noroc apropo:-)

| AnonymousB explică (pentru deeayly):

Multumesc la fel :3

| deeayly a răspuns (pentru AnonymousB):

Multumesc! Cate lucruri avem in comun.

| AnonymousB explică (pentru deeayly):

He he :3