| pozitiviti a întrebat:

Cum imi conving parintii sa mi ia un catel mic stau la casa
funda!

Răspuns Câştigător
| TOOL a răspuns:

Poti sa ii convingi prin simplul fapt de a le spune ca tu vei face curat dupa catel, ca-l vei dresa, ca-i vei da de mancare, ei doar vor sa vada daca esti responsabil/a, pentru ca ingrijirea unui catel este o resposabilitate micuta la o casa.

| pozitiviti explică (pentru TOOL):

Sper sa mearga parintii spun ca dupa ce moare cainele mare vor lua un catel mic.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai sa iti zic cum au procedat ai mei copiii, pentru ca nici eu nu eram de acord pe vremea cand locuiam la bloc, ei asteptau sa ma culc, s-au sa plec la servici, apoi aduceau tot ce gaseau afara caini, pisici, in special catei micuti, cand veneam de-la munca, ei ii dadeau afara, si tot asa pana cand am cazut grav bolnava si a trebuit sa ma internez, apoi au gasit un pui de catelusa si au adus-o in casa, nestiind ca eu o sa mai vin si acasa:d:d cand am venit acasa pe neasteptate, si am deschis usa cine credeti ca latra la mine si se gudura? puiutul de catel, nu va zic cum au reactionat copii cand m-au vazut, au si sarit cu gura pe mine: sa stii ca Rituta face afara kk, noi stergem in urma ei, intreaba-l pe tata, si uiteasa, m-am acomodat destul de repede si astazi nu pot sta fara cateilove struck bine ca acum stam la casa deci am 3 bucati un lup/o corcitura de rottweiler si o pechineza, asa si ai tai parinti se vor obisnui cu ideea de a avea si un catel, chiar daca stai la bloc, dar tu trebuie sa fii convinsa ca poti avea grija de el, sa stergi, sa aduni dupa el, sa il scoti afara, la un momendat nu copiii mei ieseau afara cu catelusa, cine credeti ca iesea acum afara cu ea? eu, mama care ma opuneam cu desavarsire ca nu e voie sa cresti un catel la bloc, uite ca de dragul copiilor mei am trecut peste tot.
O seara bunahappy

| ElenaSA a răspuns:

Le spui ca vei avea grija de el si ca are spatiu corespunzator sa se desfasoare-daca stai la casa.Dar gandeste-te ca a lua un animal nu inseamna a lua o jucarie de plus; trebuie sa ai grija de el, sa-l duci la medic-la controale medicale, sa-l scoti afara de mai multe ori pe zi, sa-i cumperi hrana. Este ca un membru al familiei-fara sa exagerez. Si un membru al familiei pe termen lung.