| Anonim5647 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii ca maine sa ma lase acasa, sunt baiat am 16 ani si vor sa mergem la munte cu inca o familie. Tata va sta cu prietenul lui iar mama cu sotia prietenului tatei,eu nu voi avea ce face si nu stiu cum sa le spun sa ma lase acasa,tin sa mentionez ca in trecut m.a lasat de multe ori acasa, dar acum nu stiu cum sa le spun, pleaca maine adica sambata si se intorc duminica

Răspuns Câştigător
| BotezanDaniel a răspuns:

Buna,iti dau un sfat psihologic,care sper sa te ajute.Cel mai bine este sa te duci cu ei,sunt copii care nu sunt bagati in seama de parinti,sunt complet neinteresati si nu socializeaza,nu se implica,nu le pasa.Tu esti atat de norocos, incat vrei sa stai acasa? Motiveaza-te si premeditea-za la aceasta plecare! Daca chiar crezi ca o sa te simti atat de ostil si de degradant in cadrul acestei vacante, poti sa faci orice iti trece prin minte dar in ochii lor vei ramane un razvratit si un copil rau.Pretuieste fiecare moment, pana la urma conteaza cum traim.Raspuns castigator? big grin

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic sa mergi, poate dai de copii pe la pensiune si te imprietenesti pe acolo cu cineva.

| AssoX a răspuns:

Pai e destul de usor, spui ca e ziua cuiva si i-ai promis, sau alte chestii de genu...dar la 16 ani pur si simplu le ziceam ca nu vreau si cam asta era, dar na...depinde de fiecare.

| Anonim5647 explică (pentru AssoX):

I-am spus ca nu vreau si urla la mine...