| re1111 a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi cumpere un pc nou in valoare de 1500 lei?

Răspuns Câştigător
| DavidMihai a răspuns:

Ia note bune la şcoală şi ajută-i cu tot ce poţi.

6 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Ajuta-i prin casa, fii cuminte, citeste, mai scrie la ceva, nu-i supara si incearca sa strangi si tu ceva din suma pentru a-i ajuta happy

| Jipa95 a răspuns:

Simplu, ii confingi sa ti-l cumpere pe piese, este cel mai convenabil, ieftin, si ai performanta buna :)
http://www.sistemepc.net/2014/03/configuratie-sistem-gaming-1500-ron.html

| DeeaV a răspuns:

Cu motive bine intemeiate si cu ajutor la treburi.

| adeluna a răspuns:

Pune problema invers: spune-le ce iti doresti, ca iti doresti asta foarte mult si intreaba-i ce ar trebui sa faci sa-ti castigi asta.

Răspuns utilizator avertizat
| Neah1 a răspuns:

Pai depinde mult de tine si de parintii tai. Eu am vorbit acum 2 saptamani cu parintii mei despre asta, le-am spus ca am nevoie de un pc nou, ca cel vechi e sub standarde. Nu le-am spus ca am nevoie de x suma de bani, si totusi ei imi ofera un buget de 2000 lei pentru noul pc.