| cuvant a întrebat:

Cum intretinerm relatiile de lunga durata?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! O relatie de lunga durata se bazeaza pe o iubire mare si frumoasa, venita din partea ambilor parteneri, pe respect si intelegere reciproca, pe sinceritate si fidelitate, pe comunicare efiecnta, pe incredere din partea ambilor si prin permanente "dovezi" de iubire, gesturi mai mari sau mai marunte, romantice, pentru a-ti impresiona iubitul/iubita si a-i face o surpriza plavcuta, evitand monotonia si incercand sa faceti impreuna cat mai multe lucruri si act mai diversificate si sa fiti in permanneta unul alaturi de celalalt, la bine si al greu. Va doresc multa fericire si o reltaie cat mai lunga, mai frumoasa si mai plina de iubire si pasiune!

| cuvant explică (pentru Euletitia):

Foarte frumos spus. Multumesc pentru urari. Momentan nu exista la un nivel de relatie iubit(a) dar ma documentam pentru viitor deoarece asa e cel mai usor sa poti afla asteptarile din partea cealalta.
Iti doresc si tie la fel.

21 răspunsuri:
| Xtadelo a răspuns:

Heya.
Uite ceva care te va ajuta :

http://www.eva.ro/......ga-durata/

http://www.eva.ro/......30931.html

Dar depinde si de caracterul fiecaruia...

| cuvant explică (pentru Xtadelo):

Multumesc pentru site chiar daca-l citisem mai de mult. Sunt de acord cu multe lucruri de acolo dar imi place ultima"Dragostea tine trei ani dar prietenia o viata"

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu pe primul loc, restul vin de la sine.

| cuvant explică (pentru PαtнwαуTσBℓιѕѕ):

Multumesc mult... putin cam vag dar e adevarat

| FemeiaPisică a răspuns:

Prin respect, comunicare si dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe langa esential : comunicare, respect, iubire e importanta si diversitatea activitatilor, sa nu se ajunga la monotonie.

| cuvant explică (pentru anonim_4396):

Frumos spus pentru varsta ta. Ma bucur sa aud aceste lucruri. Iti va fi foarte greu sa iti gasesti un partener cu adevarat bun dar iti doresc unul de calitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu sinceritate si vointa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incredere, adevar, iubire. Asta e medicamentul prescris de mine laughing

| blueheart a răspuns:

Hei! Eu cred ca prin comunicare,daruire, sinceritate, pasiune, incredere si multa iubire, sentimente profunde si adevarate. happy

| SlenderWomen a răspuns:

Ai grija sa nu iti inseli partenerul

| cuvant explică (pentru SlenderWomen):

Partenerul nu pot deoarece sunt de gen masculin iar partenera nu o sa fie sigur deoarece asa o voi alege cat sa nu am nevoie de alta in schimb.
Multumesc

| SlenderWomen a răspuns (pentru cuvant):

Ette part ce sa zic

| cuvant explică (pentru SlenderWomen):

laughing)

| Cutitaru_Gelache_1991 a răspuns:

Cu cardul, chiar daca nu e nevoie sa ai un bancomat in casa.

| cuvant explică (pentru Cutitaru_Gelache_1991):

Multumesc pentru raspuns dar sincer nu cred ca cardul o sa fie neaparat cel ce va intretine o relatie.

| Bogdanys a răspuns:

Incredere. comunicare, iubire

| lavida a răspuns:

Incredere,respect,fidelitate si multa multa iubire