| Mimo2 a întrebat:

Cum o faci pe fosta sa fie din nou atrasa de tine, dupa ce și-a pierdut toate sentimentele pentru tine?
Nu in 2-3 zile... un an, doi.
Si stiu ce o sa spuneți...
Dar nu vreau raspunsuri de genul "treci peste" "nu va merge".
Etc, etc... e complicata treaba, vreau doar sa stiu cum o pot stârni din nou, poate e cineva pe aici care a reușit deja sa faca asta...

18 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vise placute.
Mai exista peste 3 miliarde de femei in lume, icearca cu alta!

| Simpatic a răspuns:

Unde statea vrajitoarea happy pai nu e bine sa te joci cu necuratul, practic ai furat barbatul altcuiva.
Si acum ce faci il seduci si abandonezi?
Vezi ca karma te va lovi si pe tine candva.

| Bizon95 a răspuns (pentru Simpatic):

De ce tragi implicit concluzia ca o vraja/vrajitoare implica NEAPARAT necuratul?!?

| brokxy a răspuns (pentru Simpatic):

Nu il abandonez
M-a lovit deja laughing depresia si singuratatea. adica in afara de el. Nu am prieteni pe nimeni;-;

| Simpatic a răspuns (pentru Bizon95):

Pentru ca a spus de vraja ca fiind vrajitorie, nu ca fiind seductie, ca atunci cand folosesti sintagma A VRAJI PE CINEVA.

| Bizon95 a răspuns (pentru Simpatic):

VRAJA NU INSEAMNA DIAVOL, asta e o chestie pe care NUMAI biserica o forteaza, faptul ca ai avea o putere pe care biserica nu o recunoaste, implicit este fortat diavolul la mijloc, indiferent in ce secol traim

sunt MULTE lucruri pe care biserica le ignora si pe care le blameaza implicit fara nici un motiv, si care unele CHIAR functioneaza cum ar fi shamanism-ul, wicca, chiar voodoo, hoodoo si altele

atata timp cat un lucru nu incearca in mod explicit sa faca rau sau sa invoce raul, rautatea sau diavolul insusi atunci nu are nici o legatura OARECARE cu diavolul, a spus vraja, NU SATANISM

cat despre "e rau ca i-a luat barbatul alteia"... alta tampenie revoltatoare, deci ailalta are drept de proprietate asupra barbatului, e al ei si numai al ei, ca si cum ar fi animal si nu om, adica nu ar putea sa gandeasca singur si EFECTIV SA SE RAZGANDEASCA

| Simpatic a răspuns (pentru Bizon95):

Pai iti spun un lucru desi eu nu cred in vraji, dar sa zicem ca exista, oamenii nu au puteri paranormale de la sine, adica niciun om nu ridica din morti pe cineva sau nu poate misca obiecte de dimensiuni mari, sau nu poate face rau cuiva doar gandindu-se, adica in momentl acesta sa i-se rupa piciorul...
cand apelezi la anumite practici oculte si chiar se intampla ceva este clar ca ceva acolo se iveste, o entitate un spirit ceva, de asta Biserica condamna asta. Nu vorbim aici de iluzionism sau de chestii care nu-s reale.
Crezi ca voodoo ala care a promovat inteparea unei papusi care imita o anumita persoana nu are legaturi sataniste? eu zic ca da, aci chiar vodooo vine din spiritism, ca ei nu au diavol au alte de numiri asta este.
Binele si raul sunt ceva universal si fiecare il numeste cum vrea.

| Bizon95 a răspuns (pentru Simpatic):

1. SOARTA EXISTA, cauta documentarul "42 ways to kill Hitler", dovedeste NEGRU PE ALB ca soarta nu l-a lasat pe Hitler sa fie omorat ci doar sa se omoare singur (MAJORITATEA atentatelor au fost dejucate sau nu au avut loc din motive PUR puerile, chestii de nivelul si de tipul pe care numai in "Final Destination" am mai vazut, doar ca nu in aceeasi "concentratie")

cred ca sa faci o vraja care sa iti modifice soarta nu e chiar asa de imposibil, si in nici un caz nu e nimic DIABOLIC, atat timp ca nu se invoca nici un diavol... who cares ca da cineva din gura si arde o bucatica de hartie si niste praf?!?

2. ti-a placut Harry Potter? sau ai vazut numai diavol la fiecare cuvant si fiecare miscare din wand? tongue

| Simpatic a răspuns (pentru Bizon95):

Da,stiu despre hitler asta denota inca o data existenta unui Creator care lasa la fiecare in parte ce si mai ales cat sa traiasca.
Daca exista un Creator exista si un personaj antagonist, indiferent ca-l numim diavol,satana, lucifer, baal sau mai stiu ce denumire i-a fost data de fiecare popor si epoca in parte, el este raul, si "minunile" nu le poti face decat cu el sau prin el. Daca eu citesc ceva de pe o hartie nu se va intampla nimic, daca citesti o incantatie sau ceva asemanator s-ar putea sa se intample dar asta cand ceri ajutorul cuiva dintre cei de mai sus.
Iti zic asta pentru ca am auzit si eu zvonuri dealungul timpului cum ar lucra vrajitoarele acelea care cica au puteri si toate lucreaza prin si cu necuratul.
Harry potter nu mi-a placut ca e caca si basmele nu-mi plac dar unele filme fantasy DA.

| Simpatic a răspuns:

Este munca lui Sisif si nu se stie daca va da roade, nu stiu varsta voastra a ta si a ei, dar adolescentii sunt curiosi sa mai incerce si altceva, adica sunt mereu in cautare de nou si poate de asta nu se va intoarce la o fosta relatie.Dar poti incerca, mai ales ca tu stii deja cam ce-i place si ce nu, ce hobbyuri are (daca are) etc foloseste-te de ceea ce stii!
Desi dupa opinia mea daca ea a fost cea care te-a abandonat, nu mai merita osteneala!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dupa ce și-a pierdut toate sentimentele pentru tine?
Caută motivul pentru care l-ea avut ( sau nu). și pentru care și le-a pierdut. Și pornești de acolo. Și dacă nu mai interacționează cu tine, bagă-te cumva în viața ei. Atunci vei vedea dacă doar e neutră sau chiar te și urăște. Apoi trebuie să atenuezi întâi ura. Iar ura este reacția ei față de tine. Dacă o are, la noua interacțiune arată că te-ai schimbat și ești ca nou, ca scos din cutie.

| Mosotti a răspuns:

Nu poti, ia-ti gandul, Nu zic sa treci peste asta ca vei trece automat fara sa vrei, ca ai dreptate sa treci ca vrei, nu merge, nu ai controlul, stiu mecanismul, deci vei trece automat pentru ca in timp asta se va diminua si scapi, apoi o sa gasesti alta, milioane de tineri patesc ca tine si dupa ani se uita zambind la astea, isi gasesc pe altele pana la urma. Deci rabdare dar fara treaba cu ea ca nu va merge deloc.

Deci nu zic sa treci peste asta, ci ca va trebui fara sa vrei sa treci prin asta cu suferinta asociata, vei suferi un timp dar aia este, asta e procesul.

| Andreeush a răspuns:

Păi dacă nu mai simte nimic pentru tine nu prea ai ce să mai faci.

| OldSoul a răspuns:

In aia doi ani in care vrei tu sa o faci sa se reintoarca la tine nu o sa faci nimic altceva decat sa stai cu gandul la ea, si in felul acesta mai mult rau iti vei face.
Cel mai probabil, nu te vei putea abtine si vei incerca sa te bagi in seama cu ea sup diferite pretexte, va fi ciudat, si cel mai probabil o vei distanta si mai mult de tine.

Daca vrei sa-ti duca lipsa, asigura-te ca treci peste ea, ca uiti de ea, iar, daca va fi sa fie, te va cauta eawinking

| Emma30555 a răspuns:

Concret ști și tu ca nu exista rețete. Poți încerca metoda indiferenței sa te vadă des dar tu sa fii neutru, sa arăți bine sa te vadă ca o duci bine ca viata ta sociala e ok, ca tu ești fericit, astea de regula sunt chestii atractive pentru oricine. E posibil sa i stârnești curiozitatea, e valabil și pentru fete și pentru băieți dar nu e o garantie Cert e ca dacă ii tot scrii și ii dai mesaje ea nemaiavând sentimente mai rău o îndepărtezi. Acum depinde și de ce v ați despărțit. Dacă ai făcut anumite greșeli trebuie sa vadă ca te ai îndreptat. Dacă au fost greșeli grave probabil ca nimic nu v a funcționa.

| Bizon95 a răspuns:

Iti iei masina de 500mii de euroz
si te imbraci intr-un costum de 5mii de euroz

o sa se lipeasca de tine de nu mai scapi de ea big grin

| Iulian998876 a răspuns:

Trec exact prin aceeași situație.
Încearcă sa vorbesti cu ea și sa i lași un semn de întrebare mereu, adică sa ii oferi răspunsuri scurte ca ea sa fie interesata de explicații.
În al doilea rand mai poți umbla și cu alta fata pentru a fi geloasa într-o anumita măsură și asa e posibil sa ți dea ea mesaj prima

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Iulian998876):

Gresit, asa faci sa isi piarda interesul fata de tine, si o sa creada ca nu ii oferi atentia necesara