| Cobzaru_Adrian_Nicolae_2001 a întrebat:

Cum pot invata o catelusa sa nu mai faca in casa? Are 3 luni, va rog ajutati-ma?

Răspuns Câştigător
| CristianGrigor1986 a răspuns:

O scoti afara cate 10 min la fiecare 3-4 ore. Daca nu face in timpul asta mai stai pana face. Dupa aia o bagi in casa. O tii asa vreo 2 saptamani si dup-aia se invata. In timpul noptii, o inchizi in baie ca sa fii sigur ca nu face pe unde nu trebuie dar trebuie sa iei covorase de unica folosinta de pus pe jos pentru cand face. Ai grija sa scoti tot ce inseamna covoras din baie. Cam tot 2-3 saptamani trebuie sa faci asta. Tine covorasul de unica folosinta intr-un singur loc ca sa se invete unde trebuie sa faca. Dupa 2-3 saptamani poti inceraca sa pui un covoras normal in baie ca sa vezi daca face pe el sau nu. Daca nu face, dupa perioada asta poti sa o tii pe hol si o sa caute de una singura covorasul ca sa faca pe el.

1 răspuns: