| bebelusamada a întrebat:

Cum pot sa invit un baiat in oras pe care il plac mult dar sa nu creada ca sun obsedata... XxXxdau fundaxXxX

Răspuns Câştigător
| Anabellasos a răspuns:

"Bai nu prea imi sta in fire sa fiu eu cea care face primul pas, dar chiar te plac si, prefer sa regret un lucru facut, decat unul nefacut, asa ca dac ai timp intr'o zi sa mergem la o cafea, si stiu eu, sa ne cunoastem mai bine, as fi incantata!" tongue

Eu asa as actiona.Astfel scapi odata si ii marturisesti si ce simti.
Dupa asta va fi randul lui sa actionezi si odata facut primul pas de tine, ceea ce el va fi nevoit sa faca va fi mult mai incitant decat ce ai facut tu.

Si crede'ma daca te place si el, va accepta!
Nu pierzi nimic daca incerci.

Si daca totusi nu ai curajul sa faci asta, incearca sa iai legatura cu un prieten de'al lui, ideal ar fi sa aveti prieteni comuni, si astfel prin intermediul prietenului lui sa va intalniti.Tu sa vii cu o prietena si el cu cel de care tie iti place.
E si asta o varianta.

Dar crede'am ca ar fi surprins daca ai fi tu cea care preia initiativa.

Bafta! happy

9 răspunsuri:
| simona_2792 a răspuns:

Pai il suni sh il intrebi ce mai face ce a mai facut daca e bine sanatos sh ii zici ca n`ai vrea sa povestim mai multe sa ne int la un suc undeva ca as vrea sa povestesc mai multe cu tine sh sa nu fii insistenta o iei pe ocolite sh o sa mearga bafta:*

| Pinguuuin01 a răspuns:

Poi, ai putea sa-i spui ca mergi cu inca 2 prietene in oras si daca vrea sa vina si el, dupa care cu o zi inainte sa-i spui ca cele doua nu mai pot veni si daca vrea sa mergeti doar voi doi...crede`ma mergewinking

| compaq15 a răspuns:

Asa cum fac si bajetii : Ce spui, iesim in oras. bland, frumos, persuasiv laughing. Daca ti-e rusine, nu iese combinatia big grin,

| nightcrawler441 a răspuns:

Pai nu stiu, nu il invita in mod direct, batei apropouri, si fa in asa fel incat el sa te invite tongue esti fata profita de chestia asta tongue fi despteapta.

| DexterKill a răspuns:

Fii directa dar si in acelasi timp discreta."Hei, ai vrea sa vii cu mine la un suc, poate un film candva?"

| Nenumescovici00 a răspuns:

Bun in primul rand daca si lui ii place de tine ar trebui el sa te invite.
Asta nu conteaza oricum poti sa ii spui ca iti place de el si ca ai vrea sa il inviti in oras sa va cunoasteti mai bine. Daca spune da nu sari in sus stai calma si bucurate in gandul tau si daca spune nu ii zici ok atunci ne mai vedem nu pleca cu privirea in pamant ca atunci o sa creada ca esti obsedata poti sa fi trista dar sa nu te vada.Ma bucur ca te-am ajutat. Funda?:X

| Anonima22 a răspuns:

Te duci la el si incepi cu chestii de genul "ceau ce mai faci" iar dupa aceea ii zici "hei poate bem si noi un suc intr-o zi"

Răspuns utilizator avertizat