| Preda_Stefan_1984 a întrebat:

Cum poti face astfel incat,daca un barbat si o femeie (cuplu), barbatul zice ca ruda femeii vrea sa o desparta de familie, iar femeia o apara.Si barbatul vrea sa se desparta de ea (parinti).Ce poti face in aceasta situatie?

3 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu prea inteleg :/

Deci femeia ii ia apararea unei rude care vrea sa se desparta de familie (adica sa se distanteze ma gandesc). Dar barbatul vrea sa se desparta de ea... de cine de ea? De femeia care o apara pe ruda?

Daca este asa, de ce? Si ce este cu "(parintii)"?
Si ce poti face cine? Eu? Tu? Femeia? Barbatul? Cainele? big grin

| Freya1 a răspuns:

E cam greu sa inteleg ce ai scris dar cred ca am prin ideea.
Păi in acel cuplu exista o problema. Daca femei ii e simplu sa fie de acord cu faptul că propriul soț nu e potrivit pentru ea atunci ceva nu functioneaza.
În primul rând trebuie sa descoperi ce nemulțumiri are ea fata de tine încât să de-a dreptate altcuiva si sa repari.Pe urma probabil sa vorbesti cu rudele ce nu sunt de acord cu relația voastră și să vezi ce ii macină si cel mai probabil sa explici sau sa ii spui sa nu mai intervină.
O relație în care își fac apariția si alti, o relație în care există probleme atat de mari incat sa se puna problema despărțiri e cam sortită pieirii.

| 95AnastasyaNastyaSya0997 a răspuns:

Inseamna ca femeia nu te iubeste suficient de mult!
Când iubesti nu ti cont de gura lumii