| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa iti faci parintii sa iti cumpere ceva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu au bani inceri degeaba variantele de mai sus... o intrebare esti din Romania nu?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Luand numai note de 10 la scoala.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca meriti... si ei au bani iti vor cumpara. Daca nu au bani vor strange un pic cureaua si iti vor cumpara cand vor avea. Daca nu meriti... e mai greu. In viata trebuie sa te obisnuiesti ca premierile vin cand sunt meritate si ca pentru asta trebuie multa munca (la scoala, in casa sau in viitor la serviciu). S-ar putea sa nu fii premiat nici daca meriti tocmai din cauza lipsei de bani. Sau sa fii premiat cu ceva mai putin valoros, ori nu va fi ceea ce-ti doresti. Primul pas este sa incepi si tu sa pui deoparte bani (din ce iti dau parintii, sau rudele, din ce castigi cu colinda... happy ) si sa le spui parintilor pentru ce faci asta. In plus la scoala sa mearga totul foarte bine... si iti spun eu pana la urma parintii iti vor cumpara ce vrei tu...

pupimik
| pupimik a răspuns:

Promite`le ca daca iti cumpara ce iti doresti, vei face ceva ce isi doresc ei.Vei scoate medie mai mare la o materie care o considera ei importanta. O vei ajuta pe mama prin casa.Vei face curat in camera.Sigur exista ceva pentru care parintii te bat la cap (nu neaparat legat de scoala)...si pe care il poti remedia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In cazul ca esti un copil ascultator, educat si te porti bine, parintii au grija mereu sa iti faca cadouri, dar te-ai intrebat daca este ceva util sau daca au posibilitati?!