| SerbanAlice a întrebat:

Cum sa-ti faci parintii sa-ti cumpere un telefon nou?

Dau funda

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu: iei numai note de 10 pe semestrul asta si esti asigurat de un telefon nou!

| mentholinks a răspuns:

Le spui ca ai lasat o fata gravida si ai nevoie de bani pentru avort.

| AC4S4 a răspuns:

Aștepţi să nu mai funcţioneze cel vechi.

| Crackman a răspuns:

Daca ai un telefon vechi cu care nu mai poti lucra, le spui politicos sa se gandeasca la schimbatul lui.
Daca e relativ nou ( 2 ani) sa zicem ..nu are rost sa il schimbi, din simplul fapt ca parintii tai doresc sa faca ceva cu bani.
Acum sper ca nu te gandesti sa vrei un s9winking sau iphone x, este scump si face exact acelasi lucru cu variantele mai ieftine de pe piata.
Eu sper sa te ajut sa iei o hotarare referitor la cumpararea unui telefon.
Trebuie de pe acum sa te gandesti din perspectiva celor cu care vrei sa vorbesti.

| EMKing a răspuns:

Salut, sunt 3 variante.
1. Il strici pe ala vechi ( Nu recomand)
2. Te pui si ii ajuti pe ai tai, ii mai lingusesti putin.
3. Te apuci de munca (Recomand)

| Thedarklightofthemoon a răspuns:

Te tii dupa ei pana in cumpara dar inainte de asta aduci o mie de argumente iar daca nu nerge faci ce am zis mai in sus si o sa vezi va o sa iti ia doar ca sa-i lasi in pace