| amytzzu2000 a întrebat:

Cum poti sa iti retraiesti viata de copil, daca esti mai mare de 7 ani?

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu poti trai din amintiri, nu poti face mereu ce vrei! Fiecare varsta are frumusetile ei, asa ca traieste clipa!

| Adry05 a răspuns:

Jucându-te

| carpediem a răspuns:

Eu caut raspunsul asta de trei zeci si ceva de ani...si inca nu l-am gasit. In timp am aflat ca nu poti decat sa traiesti momentul. Fugara-i fericirea, fugari suntem si noi, numai amintirea se-ntoarce inapoi. Fii optimista si traieste-ti copilaria. Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Folosesti elemente care te bucurau cand erai copil.
O punga mare cu boni bon si un suc cu pai trompi sunt moartea mea day dreaming.

| blueheart a răspuns:

Eu sunt mult mai in varsta ca tine dar nicioadata nu am incetat sa fiu copil. Nu trebuie sa retraiesti nimic, trebuie sa simti tu asta, sa-l simti in sufletul tau. Poate ca ai mai multe probleme ca alti copii de varsta ta si te-au maturizat, dar nu si in suflet. Toti purtam adanc in noi un suflet de copil doar ca am uitat sentimentul acesta. Da-ti timp pentru a simti si ai sa vezi ca inca nu ai uitat sa fii copil si nu vei uita niciodata. happy

| Indestructible a răspuns:

Deci să înțeleg că dacă ai mai mult de șapte ani nu mai ești copil? Cine te-a mințit?

| amytzzu2000 explică (pentru Indestructible):

Nu ca nu mai is copil, vreau sa spun copil mic, fara giji fara nimic, dar acum totul se bazeaza numai si numai pe responsabilitate, dar voi incerca sa trec peste.

| Indestructible a răspuns (pentru amytzzu2000):

Ce responsabilități ai tu la 12 ani?

| amytzzu2000 explică (pentru Indestructible):

Depinde...voi fi responsabila pentru 2-3 caini,voi fi si pentru bunica mea,pentru ca ma voi duce in vacanta la ea,de sora mea care s-a operat si nu prea poate sa mearga normal, si in fine sunt si mai importante, dar ti le-am dat pe astea care ar fi usoare si pentru tine, is mai multe, dar na unele sunt personale altele trebuie tinute in secret

| beatrice9849 a răspuns:

Amintindu-ti cele mai frumoase clipe!

| MadalinaaIoana a răspuns:

Eu am 13 ani si inca mai ma duc pe afara cu prietenii din copilarie si ne jucam chiar si fatea-ascunselea. Gandeste-te cat de frumos era atunci cand erai mic si nu aveai nicio grija si stateai toata ziua pe afara ( in cazul meu ) si vei vrea sa faci asta din nou. Bucura-te de copilarie cat mai poti, ca dupa aia va fi prea tarziu.Nu esti asa de mare, poti sa te mai joci jocuri din astea de copil, parerea mea.
Funda, pls?

| DiDix11 a răspuns:

Esti inca un copil la 7 ani, traieste cat mai poti maturitatea e plina de responsabilitati

| amytzzu2000 explică (pentru DiDix11):

Am imediat 12 ani, si cand am avut 7 ani nu mi-a venit nimic in gand cu care sami rasplatesc viata cu distractie. sad

| DiDix11 a răspuns (pentru amytzzu2000):

Pentru ca erai prea mic sa reflectezi la atefel de chestii, poti sa te distrezi ca un copil oricat de multi ani ai avea e mai amuzant sa fi adult (nu chiar dar perioada 16 19 ani)pentru ca intelegi caterinca e prea tare... poti sa fai o gramada de cestii chiar si munca e amuzanta in perioada aia, bafta in viata

| Lawsford a răspuns:

Esti copil atata timp cat inca poti zambi si plange din cele mai neinsemnate lucruri.