| cristhina a întrebat:

Cum reactionezi, cand esti dezamagit de cel de langa tine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inceput tunam si fulgeram.Era scanteia care declansa incendiul.Acum dupa mai multa experienta, sunt calma, intelegatoare si am putere de a ierta dar sa nu se repete.Pacat ca nu era pe atunci TPU ca as fi invatat asta mai repede. E greu... dar reusesti si altfel pastrezi armonia in cuplu.

13 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Toti gresim si implicit dezamagesti persoana de langa tine, dar e bine sa nu ajungi la ranirea sufletului celuilalt!

daniela
| daniela a răspuns:

Ma intristez si incepe sa ma doara rau de tot capul si stomacul... asta pentru ca imi zic ca sunt o proasta si...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pai sunt foarte trista la inceput dar daca este o mica greseala ii mai dau o sansa.happy Depinde de greseala

| Linda a răspuns:

Depinde ce ma dezamageste. Depinde daca a fost inainte de a ma casatori sau dupa. Daca ma dezamageste dupa casatorie, incerc sa ma port eu super bine si las pe seama Domnului sa se indure de celelalte lucruri. And it works. Even if it takes years.

| machupicchu a răspuns:

As pleca... intotdeauna dupa 1 urmeaza 2, apoi 3 .pana la...+infinit...

| selef a răspuns:

Ma mut langa altcineva.

| Frogie a răspuns:

Depinde cum te-a dezamgit...de obicei trec peste...ma gandesc k nu merita...

| lifeForJesus a răspuns:

Sant de acord cu (anjelique18).depinde cum te-a dezamgit. te-a inselat, mintit... daca te-a inselat e naspa rau de tot...eu nu la-s ierta, daca e restul ma ma-i gandesc. .depinde... thinking

| SakuraTheCherryBlossom96 a răspuns:

Eu i-as mai da o sansa. Dar cred ca nu trebuie sa ierti mereu oamenii pentru ceea ce ti-au facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca-l iubesc il inteleg ca a gresit si il iert. discutam problema si ajungem la un consens.cu conditia sa nu mai faca aceiasi greseala.asta deja e prostie.si stii cum e, greseala se iarta, prostia se plateste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa ii spui ca te-a dezamagit si care e sursa dezamagirii! Cu totii gresim... o doza de toleranta nu e prostie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Efect bomba atomica...Hiroshima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te simnti prost