| venusdoom a întrebat:

Cum reactionezi cand cineva face misto de tine?

Răspuns Câştigător
| JamilaGizeh a răspuns:

Buna intrebare!
il ignor...
Dar il astept la cotitura cand i-o fii lumea mai draga laughing

18 răspunsuri:
| Narfundo a răspuns:

ANALizezi situatia pentru inceput si apoi procedezi cum iti spune inima.

| Yuukyy a răspuns:

Mi-ar place sa spun ca nu bag in seamalaughing dar nu e asa incep ori sa ma iau de el/ea ori injur, dar nu mereu. trebuie sa reactionezi calm...

| eliaclodia a răspuns:

Il tin minte.Si in gandul meu ii urez numai de bine. Apoi ma sui direct deasupra lui.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună, nu-i dai atenţie, indiferenţa doare cel mai tare, aşa că îl las să vorbească şi nu-l bag în seama, nu sunt persoana agresivă sau să-i răspund vulgar, prefer să rămân în banca mea.
O zi minunată!

| venusdoom explică (pentru Brâncuşi):

Sunt unii care se iau de altii fara nici un motiv. Si chiar daca stau in banca lor...situatia e la fel, in sensul ca tot se iau de ei.

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Brâncuşi):

De acord cu tine!
Dar uneori sa stii ca indiferenta nu e de ajuns si trebuie trecut la violenta.

| KristalPop a răspuns:

De obicei tratez cu indiferenţă, dar dacă gluma persistă ripostez prin câteva cuvinte acide sub formă de glumă ce ating chiar punctele de slăbiciune ale persoanei respective.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă știu că e un cocalar penibil, ori îl ignor, ori îi răspund, depinde de chef. Faza e că majoritatea cocalarilor sunt proști și mă lasă pe mine să am ultimul cuvântul, dându-și seama de incapabilitatea lor. Nu pot să ignor chiar mereu, devin complice. Dar dacă asta e arma potrivită, o fac, depinde de situație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca face intr-un mod inteligent sigur gasesc o replica pe masura...
daca e doar un misto badaran nu are rost sa te pui la mintea prostului...

| blueheart a răspuns:

De obicei il tratez cu indiferenta. Depinde de starea mea de spirit. Daca sunt mai putin calma ripostez. Si nu mai este nevoie a doua oara sa se lege de mine. big grin

| cristiiiiiii a răspuns:

Nu-i da atentie, pur si simplu ignora-l indiferenta doare cel mai tare

| Antoniacopiluța a răspuns:

Buna! Pai il ignor, ii intorc spatele si nu ii dau atentiehappy

| Juleuuss a răspuns:

Fac și eu mișto de el. Baftă.

| Mareacluj a răspuns:

Nu ii dau atentie. oricat ar face, odata si odata se va plictisi cand va vedea ca esti indiferent. Daca vede ca te superi sau reactionezi altfel, s-ar putea sa faca si mai mult, cel mai indicat e sa te faci ca ploua.

| allison20 a răspuns:

Nu-i mai lua in seama.

| HeresyoftheUnknownGod a răspuns:

Depinde de ce fel de mişto este; dacă e un fel de mişto prietenesc, amical, de bun gust şi amuzant, reacţionez foarte ok, chiar intru în joc, nu îmi e ruşine să mă autoironizez.
Dacă este un mişto de prost gust, în care persoana respectivă încearcă să mă rănească, îl lovesc cu o ironie şi un "mişto" de 10 ori mai acid, aşa ceva nu stau să suport.

| Lydia28 a răspuns:

Imi vad de treaba mea si il tratez ca si cum nu ar exista cand face misto de mine, dar cand am ocazia sa il rasplatesc il rasplatesc cu ceva bun adica ii fac bine, ii rasplatesc raul cu bine.
Incearca si tu sa vezi ce bine te vei simti dupa ce ii rasplatest raul cu BINE!

| zoeZoe a răspuns:

Depinde, uneori o fac pe dura, alteori fac si eu misto, alteori ii trag dupa peste cap si rareori o fac sau sunt chiar indiferenta.