| Ioanagrrrr a întrebat:

Cu câteva luni in urmă m-am imprietenit cu un băiat de la mine din clasa.De la început vorbeam despre orice și nu stiu cum găseam teme de discuție.Acum relația de prietenie s-a răcit foarte tare și vrea să mă apropii din nou de el, dar nu vreau sa par o ciudată. Despre ce subiecte as putea sa vorbesc cu el și cum sa fac că conversația sa fie cat mai lunga?

Răspuns Apreciat de Editori
| danyda a răspuns:

O relatie implica 2 oameni. Daca doar tu ai ramas cu dorinta de a fi apropiati si a continua relatia asa cum era, nu este suficient. Poti sa iti exprimi direct si deschis dorinta si intrebarile pe care le ai. Daca incerci sa te bagi in sufletul cuiva care nu te mai vrea imprejur, il vei indeparta si mai tare.
Spune-i ca vrei sa vorbiti si spune-i ce simti: ca iti face placere sa stati de vorba, ca iti pare rau ca in ultima vreme simti ca se indeparteaza. Intreaba daca ai facut tu ceva si poti repara.
Daca o da din colt in colt, lasa omul sa se duca. Probabil are alte prioritati si altceva e facut. Vei gasi multi prieteni de-a lungul vietii. Ideea de baza este ca o prietenie dureaza si este de calitate cand vor amandoi.