| Giirll a întrebat:

Imi place un baiat, cu care m-am intalnit doar de 2 ori, dar in prezenta prietenilor lui si de fiecare data am avut ce sa vorbesc cu el. Problema mea e ca nu stiu daca lui ii place macar un pic asa de mine. Pe mess am vorbit de mai multe ori, dar numai eu il bagam in seama, el m-a bagat doar de 2 ori. Si de acele 2 ori cand m-am intalnit cu el parca mai mult el gasea un subiect de a vorbi cu mine. In schimb pe mess incerc sa caut eu mai multe subiecte de a vorbi cu el. As vrea sa-mi ziceti si mie ce sa fac. Oare ma place, oare nu? Si mi-e frica sa-i spun in fata ca-mi place, deoarece poate am sa ma aleg cu vreo dezamagire.

Răspuns Câştigător
| Oliviu_7753 a răspuns:

Am sa iti dau eu o idee, atunci cand te intalnesti cu el mai vino cu un prieten/o prietena sau doua. Sa zicem ca intervine ceva, iar tu te grabesti si ii spui ca revi in cateva minute, il lasi in 'compania' prietenilor tai, tu trebuie sa te intelegi cu amicii/amicele tale sa gasesasca anumite subiecte de discutie cu el, iar printre asta sa aduca discret vorba despre tine, si sa intrebe anumie lucruri, evident nu spuse asa direct in fata, insa din care poti deduce. Cam asta ar fi daca nu vrei sa afli tu personal de la el... In depinde si de el cat e de sincer...

Succes happy