| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa fiu o fata frumoasa

Răspuns Câştigător
| Swabia a răspuns:

Fetele/femeile toate sunt frumoase! ...De fapt toti oamenii sunt frumosi! Eventual neingrijiti sunt!sad...atat din p. d. v. d fizic cat si psihic!winking

132 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sal sumt Monic si sunt cea mai frumoasa, cea mai dastaptasi ma misc bine, am 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare ii frumos in felu lui peste cativa ani vei arata ca o printesa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai date cu castravete pe fata si cu creme de la farmacie:p

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa am sani mati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa am sani m-ati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa fi frumos si pe dinafara si pe din nauntru

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te inbreci frumos eleganta sesi si fardata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti frumos cum tea dat dumnezeu toti swuntem indiferenti si frumosi sa fi mandru cu tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie imi place de un baiat si nu stiu el daca ma place cum sa aflu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ii adevarat eu oricat fard as afolosi is uratacryingsi asta ca toti is frumosi da dar nu frumosi is dragute dc colegele mele arata bestial? si eu nu...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai. a fi frumoasa in primul rand este un lucru pe care tu trebuie sa-l vezi din interiorul tau, daca nu ai incredere in tine si nu te vezi o persoana frumoasa si intaligenta.Degeaba.Bine toate au o limita sa nu ajungem la narcisim. O fata frumoasa in adevaratul sens al cunvatului este o fata naturala suta la suta, da intr-adevar o fata nepensata, fara operatii si cu nimic omenesc asupra ei, este o fata frumoasa apreciata de orice ochi mare si expert in materie de frumusete feminina!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte bune raspusurile... frumusetea vine din suflet happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa fii o fata frumoasa imbracate intr-o zi mai sexi, fa-ti machiaj si du-te intr-un local publik eu am incercat si am avut efekt

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca sa fiu o fata frumoasa ar trebui sa ingrijesti farul fata si corpul in fiecare zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

As vrea sa fiu cu o fata frumoas pe nume FLAVIA o iubesc mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi daca vrei sa fi frumoasa nu trebuie dacat sa te ingrijesti si sa te simti frumoasa ca altfel nu vei reusii...mult noroc si te pup dulce:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Frumusetea nu conteaza...conteaza ce este in interiorwinkingMULT NOROC

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic asa: fiecare fata e frumoasa in felul ei, una e cu ochii albastri cu buzele medii cu parul lung si e tot frumoasa asa de ex sint eu, sora mea e cu ochii negri mari, cu parul saten si lund cret, si nu e chiar neaparat sa fii cea mai frumoasa ca esti dar in felul tau.nu te machia ca iti strici fata si apar riduri la ochi si nu-i frumos...in plus ca sa fii f frumoasa trebuie sa-ti dobori multe rivale, e multa bataie de cap... DON'T WORRY, esti frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte simplu, pe interior pun pariu ca esti superba, daca vrei sa fi pe exterior cea mai extraordinara, arata-le chipul tau cel adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Credete pe tine insu-ti frumoasa si vei vedea ca va avea efect.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa fiu eu insusi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i lasa pe alti sa te faca sa te simti prost in pielea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

winkingaham

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti frumoasa asa cum esti tu! Dumnezeu ne-a facut pe toti frumosi...Nu trebuie sa fii invidioasa pe alte fete care zici ca sunt mai ''frumoase'' decat tine...Fiecare e frumos in felul lui:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la frumusete p muchie de cutitlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Programe de mixat mp3

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa te ingrijesti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt anumite momente in viata cand te apuca cate o ambitie nebuna, ca o forta sfredelitoare ce nu-ti mai da pace sa fii tu "cea mai frumoasa".

Si atunci ai fi in stare nu numai sa slabesti, sa-ti intri in forma, sa te duci la coafor pentru un look trasnit, sa te cosmetizezi toata din cap pana-n picioare, ba ai putea chiar sa muti si niscai munti si ape numai sa-ti revendici statutul de "cea mai frumoasa".

Pai... ia sa vedem noi, care sunt aceste momente?

- tocmai te-ai intalnit cu fosta iubita a prietenului/sotului si observi cu mare neplacere ce bine arata si ce lung se uita partenerul tau dupa ea. Si te gandesti ca ai vrea s-o vezi crapand, afurisita, inainte sa crapi tu... de ciuda...

- se anunta o mare petrecere/reuniune cu multe "fitze" si cand te gandesti la toate viespile care vor veni, una mai subtirica ca alta, mai ca n-ai mai vrea sa mai ajungi acolo...

- prietenul/sotul tocmai te-a parasit avand grija sa-ti sublinieze mai mult sau mai putin discret (pe langa arhicunoscutul "nu mai mergea") ca este convins ca el a fost apogeul tau si o alta poama mai buna ca el nu vei mai gasi. Pentru ca nu poti!

- intre prietenii tai a aparut tipul viselor tale care, pur si simplu, nu reuseste sa te remarce din cauza aglomeratiei feminine din zona. Doamne... si ai vrea atat de mult sa fii tu "cea mai cea..."

- prietena ta cea mai buna a slabit enorm si arata superb. O admiri si te bucuri pentru ea, dar observand cum toate partidele bune au ochii numai pentru ea, nu te poti abtine sa nu te simti "ratusca cea urata"...

- suferi de impresia puternica lasata de un film proaspat vazut care ti-a placut foarte mult... Actrita principala facea parada de un trup superb pe care tu, oricum nu-l ai si mai ca te trezesti in cea mai crunta depresie.

Sunt convinsa ca sunt, poate, mai multe situatiile de acest gen prin care noi, femeile, inzestrate de la natura cu suflete sensibile, dar si cu... deosebite tendinte de ingrasare, abilitati fantastice de a face si stoca celulita, suferim destul de mult.

Sunt situatii de criza, dar, in ansamblu, firesti, cu care toate ne confruntam. De multe ori, aceste situatii reusesc sa aiba urmari pozitive, ajutandu-ne sa luam atitudine, sa ne ingrijim mai mult, sa facem pentru noi ceea ce trebuia si nu o mai facusem de mult.

Faptul ca nu te incadrezi in binecunoscutele 90-60-90, nu inseamna ca nu esti frumoasa si ca astfel nu vei putea face fata diferitelor situatii de criza. O femeie frumoasa este o femeie care stie cum sa isi puna in evidenta ceea ce are si, mai ales, o femeie cu un moral puternic, o stare de optimism permanenta, inteligenta si spirituala.

Bineinteles ca asemenea calitati interioare nu iti vor scuza o silueta de Pantagruel pe motiv ca oricum vei fii seducatoare. Imbinarea calitatilor interioare cu un trup armonios, zvelt si sanatos va va aduce cu siguranta acel statut, atat de dorit de noi toate in unele situatii...

Ingrijiti-va mai mult, dragele mele, calitatile interioare sunt convinsa ca exista din belsug la voi, toate!
Sa fiti adorate si, mai ales... "cele mai frumoase"!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fiecare e frumos in felul lui, nu trebuie sa faci cine stie ce sacrificii, cine te place te place asa cum esti, dar daca insisti poti pune ce machiaj, fond de ten, luciu de buze si sa iti faci parul sa sclipeasca.BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

(F)inetze (R)afinament (U)ra (M)oda (O)riginalitate (A)rta (S)eductie (A)rmonie