| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa fac sa-l iubesc mereu?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Pui alegerea inainte de sentimente. Iubirea nu se bazeaza doar pe sentimente, ele dispar uneori. Iubirea este o alegere pe care ar trebui s-o facem in fiecare zi.Alege sa-l iubesti mereuhappy

8 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Imagineaza-ti iubirea ca un tren. Tu esti sef de gara in vreun oras. Cand e momentul sa plece trenul din gara ta, poti sa te agati de el si sa dai din picioare si chiar sa vrei sa ramana. Daca e momentul, pleaca iubirea. Poti sa pastrezi sentimente calde, de apreciere, de recunostinta pentru ce ai trait langa el. Insa iubirea e ceva atat de mare in universul asta, incat noi, pur si simplu, nu o putem poseda sau controla.

eileen
| eileen a răspuns:

Il iubesti pentru ce este el, gol de impresiile pe care ti le face, cu toate defectele lui si impacata cu gandul ca nu ai sa il poti schimba niciodata. Cand vezi toate lucrurile astea, sigur il vei iubi pana la capat.

assiris
| assiris a răspuns:

Fereste-te sa gasesti grade de comparatie intre el si altul pentru. ca exista riscul sa descoperi ceva ce el nu are dar ti-ai dori si atunci scade sentimentul.

| bunica a răspuns:

Pai cad iubesti cu adevarat, iubesti pana la sfarsit. sa nu confundam a te indragosti cu a iubi.de andragostit te poti indragostii de mai multe ori dar de iubit iubim o data-n viata.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mai intai te-ai gandit sigur daca vrei sa-l iubesti? Oricum termenul nu-l alegi tu...

| cely a răspuns:

TU NU TREBUIE SA FACI NIMC. INIMA ITI DICTEAZA

| simona24 a răspuns:

...cum am mai scris si la alta intrebare..."iubirea se castiga nu se impune"... daca este reciproca nu ai de ce sa iti faci griji! ...si in dragoste nu poti controla nimic...

| mara_9541 a răspuns:

Eu consider ca totul depinde de el. daca iti ofera iubire atunci cu usurinta il poti iubi.asta iti da, asta ii oferi.