| anNaaa a întrebat:

Cum sa ii spun ca il plac? M-am indragostit de un baiat de la mine din >scoala:XAcum cateva saptamani am iesit cu el si cu inca un coleg de-a lui afara[si cu o prietena de-a mea] care e colega cu el.Afara ne-am dus intr-un loc mai retras numai eu cu el si am inceput sa ne >sarutamchatterbox Am stat cam o jumate de ora.Atunci nu imi placea de el asa mult, doar il simpatizamtongue Iar acum de cand a inceput scoala se uita la mine in fiecare pauza si ma saluta.Nu-s sigura ca ma place dar imi zambeste aproape mereubig grinCe sa fac? Am incercat sa intru in vorba cu el pe mess dar nu-mi raspundesad

Ar fi banal sa ii spun in fata"Auzi. mie imi place de >tinelaughingSi afara nu prea iasa thinking Eu sunt putin timidatonguesad ce as putea faceraised eyebrows

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Pai odata ce te-a sarutat asta inseana ca si lui ii place de tine, daca tie nu-ti raspunde pe mess atunci pune-o pe prietena ta sa ii spuna la scoala ca il placi si ca vrei sa vb cu el pe mess, si-apoi continuati pe mess discutiile.

| AnGeL a răspuns:

Eu sunt in aceeasi situatie si cred ca ar trebui sa riscam si sa ii intrebam ce parere au si ei despre asta, dar toate la un moment potrivit.

| Sinedd a răspuns:

Afara ne-am dus intr-un loc mai retras numai eu cu el si am inceput sa ne sarutam.
Eu nu inteleg, parca sunteti...nici bine nu va cunoasteti reciproc si gata, hai pe el!
Te-ai sarutat, gata, deja i-ai spus ca il placi!
Te saluta inainte? E clar ca un "individ" sa te salute dupa ce i-ai facut placerile!
Cand il vezi intra in vorba cu el si spune-i ca vrei sa ai o relatie cu el. Daca dupa ce te-a sarutat, nu iti zice nimic, e golan! Adica, gata v-ati sarutat si gata!
Sau cel mai bine...fii atenta, lasa-l pe tine sa vina la tine, daca vezi ca nu-ti zice nimic: Exemplu. Tu unde ai fost, te-am cautat de atata timp, daca te saluta si atat poti renunta la el!
Lasa-l pe el sa faca miscarea!

| Sinedd a răspuns:

Apropo, asta e baiatul care te-a muscat de limba?

| BurN a răspuns:

Deci te-a invitat afara, te-a dus intr-un loc retras de ceilalti, te-a sarutat, ati vorbit, se uita la tine si te saluta. si tu crezi ca nu te place?
Parerea mea e daca nu te-ar fi placut n-ar fi facut nimic din cele de mai sus. Doar du-te la el spune-i ca il placi si daca simte si el acelasi lucru! apoi totul va veni de la sine.

Mult noroc!