| Rainbow004 a întrebat:

Cum sa ii spun mamei ce note am fara sa se supere si sa ma snopeasca in picioare? Incerc sa iau note bune, invat cat pot eu de mult cu toate ca unele materii nu imi plac dar tot nu pot tine minte informatiile. Si imi iubesc mult parintii. Nu vreau sa dezamagesc pe nimeni din familia mea. Muncesc cu totii pentru mine si eu ii dezamagesc in fiecare zi

Răspuns Câştigător
| Trisanony a răspuns:

Anunta-i si tu de dinainte ca e normal sa nu ai note mari la toate materiile si ca asta inseamna ca de anumite materii esti chiar interesata. Spune-le ca ai incercat si ca tu macar stii ca ai dat tot ce ai putut in momentul ala.

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Ideea nu este sa tii minte informatiile, ci sa intelegi fenomenele.