| inloveforever a întrebat:

Cum sa ma comport cu un baiat, care ma place fiindca el nu stie ca eu stiu ca ma place?laughinglaughinglaughinglaughing(si mentionez ca mie nu-mi place deloc de el, doar vreau sa nu il fac sa se simta prost). funda:*

3 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

As zice sa te comporti la fel ca pana acum, de parca nu ai fi aflat ca te place. Din ce zici,, vreau sa nu il fac sa se simta prost'' deduc ca pana acum te-ai comportat calumea cu el (adica nu l-ai luat la misto, nu ai fost rea cu el). Deci comporta-te de acum inainte ca si pana acum. (sa nu-i zici ca ai aflat ca te place)

| Pinky13 a răspuns:

Pai ar fi in regula sa te porti cu el la fel cum te-ai comportat si pana acum, altfel isi va da seama ca ai aflat ca te place. Probabil la un moment dat iti va spune in fata ca te place, dar tu nu trebuie sa-l ranesti spunandu-i ca nu-l placi. Ii poti spune usor ca intre voi doi nu va fi niciodata o relatie si cel mai bine ar fi sa ramaneti prieteni! Funda?

| lolium a răspuns:

Pai ar trebui sa fi putin mai rece cu el, sa il faci sa isi dea seama ca nu te intereseaza.Si daca asa tot nu se prinde, atunci petrece mai mult timp cu alt baiat si da-i de inteles ca el nu e genul tau...happy