| Paraschiv08 a întrebat:

Cum se incepe o conversatie dintre un baiat si o fata?

-Buna

-Ce faci?

-Bine.Tu?

Si dupa? Adica problema o pun ca se as mai putea vorbi. Ca mi se pare ciudat de sa stau sa o intreb de scoala sau de alte din astea. Serios in ultimul timp mi-am pierdut increderea in mine si nu stiu ce sa ma mai fac. Dau fundita voturi etc!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Iubito cand ma uit la tine zau ca ma pierd in sanii tai si as vrea sa-i ating ca deja am orbit

| Nemessys a răspuns:

Daca e pentru prima data cand un baiat si o fata vorbesc, ca sa eviti o conversatie de genu ', mai poti adauga si intrebarea,, vrei sa facem cunostinta" Si asa conversatia se prelungeste mult. Intre timp mai poti sa gasesti tu un subiect de discutie. De exemplu, afli ca ii place de,, aia", ii ceri o parere sau ii pui o intrebare din domeniul ala. Poate asa descoperiti si un lucru pe care il aveti in comun si incepeti sa vorbiti despre acel lucru. Odata ce se termina un subiect, poti sa mai cauti putin in mesajele anterioare si gasesti altul happy. Insa depinde si cu cine vorbesti. Daca vorbesti cu fete care scriu numair,, da, bine, k, laughing, nu stiu, aha, hm etc", nu fi dezamagit. Trebuie sa dai si de una care stie sa prelungeasca o conversatie.

| Samariteanul a răspuns:

Stai linistit ca se intampla la multi.Nu e vorba de incredere, doar ca pur si simpul nu mai ai anumite subiecte de vorba.E ceva normal, iar fata daca observa s-ar putea sa te inteleaga pentru ca acum na, fiind vara nu prea mai avem chef de multe decat sa ne relaxam si se poate sa ramanem fara idei intr-o conversatie. Observa ce ii place si incearca sa gasesti puncte in comun cu ea. Poti fi dragut, dar sa nu exagere sa te ia de fraier..Nu o lua asa, ca ti-ai pierdut increderea in tine, ca doar esti acelasi, doar ca fara subiecte de vorba.Asta inseamna o mica pauza, nu e un capat de drum sau cine stie ce problema. Sper ca te-am ajutat cat de cat.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu e nevoie sa intrebi o fata ce face cand o abordezi. Poti incepe o conversatie cu ce vorbe vrei, oricum nu-i pasa nimanui de ele. Gandeste-te care a fost primul lucru pe care i l-ai spus celui mai bun prieten. Conteaza cum o spui. De exemplu, daca o vezi ca mananca ceva, cere-i sa-ti dea si tie. Spune-i ce crezi tu ca e bine, si spune-o cu un aer de incredere si relaxare.