| Buii a întrebat:

Cum se incepe o conversatie dintre un baiat si o fata?

-Buna

-Ce faci?

-Bine.Tu?

Si dupa? Adica problema o pun ca se as mai putea vorbi. Ca mi se pare ciudat de sa stau sa o intreb de scoala sau de alte din astea. Serios in ultimul timp mi-am pierdut increderea in mine si nu stiu ce sa ma mai fac. Dau fundita voturi etc!

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! Presuoun ca te referi la o discutie pe mess/facebook intre basiat si fata.Cand te intreaba ce faci, ii poti raspunde mai detaliat ce faci in momentul ala. Sptre exemplu, spune-i "bine, ascult muzica" si trimite-i linkul cu melodia pe care o asculti in acel moment, apoi poti sa o intrebi daca ii place si care este muzica ei preferata. De aici, se leaga incet-incet conversatia. Puteti vorbi despre filme, despre carti, despre hobbyurile voastre, despre locurile in care va place sa mergeti, despre scoala, despre ce ati facut in ziua respectiva, fii sponatn, fa-i mici complimente, s[pune-i ac iti place sa vb cu ea, ca e deosebita, fa glume ca sa o inveselesti si incet-incet va veti apropia unul de altul si veti vorbi ore in sir fara sa va plictisiti.

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Asa se intampla atunci cand te intalnesti cu o fata cu, care nu ai nimic in comun. Te intalnesti cu ea pentru ca asa e cool si, eventual, pentru ca arata bine. Incearca o discutie banala, vezi ce muzica asculta, ce filme ii plac etc.