| YuliaNhO a întrebat:

Cum se numeste frica de a nu-ti gasit un iubit/iubita adica sa ramai singur/a?

Răspuns Câştigător
| EaEmma a răspuns:

Anuptafobie

10 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Lipsa de ocupatie. Umple timpul cu ceva, cauta sa descoperi un hobby, citeste si nu te mai gandi. Undeva exista jumatatea ta. Daca ai rabdare va veni. Gandeste pozitiv.

| YuliaNhO explică (pentru anka):

Aveam nevoie de termenul care defineste asta nu de sfaturi laughing

| Aleqa a răspuns:

Neincredere.

| Dariusuu a răspuns:

Sa nu ai incredere in tine, daca tu vei sti ca cineva exista pentru tine, dispare frica.

Speranta moare ultima. Capul sus.

| Decrepit a răspuns:

Cat mai succint pusa problema, paranoie. Exista englezi de 265 de kile care isi gasesc ibovnica sau fiinte de o rara prostie, desfigurate facial mai mult sau mai putin, care isi gasesc un prostan care sa le tina de mana si sa mimeze ca le pasa de ele cand sunt suparate. Legea mediilor spune ca nu ai cum sa nu iti gasesti un iubit/o iubita, de-a lungul vietii.Si,in cazul de fata,e adevarata.

Sau,daca ma gandesc mai bine,poate fi inceput de asexualitate,adica lipsa atractie pentru orice,nici pentru barbati,nici pentru femei, animale, chestii scarboase, cadavre, nada.Te atrage vreo ceva fizic la oameni?

Răspuns utilizator avertizat
| OrangeFga a răspuns:

Foreveraloneism

| VlaDtz99 a răspuns:

Foreveraloneism se numeste frica asta.

| Laviniargint96 a răspuns:

Se numeste neincredere in tine insuti! ai incredere in tine fi mai optimist/a si vei gasi persoana potrivita, succes :* Speranta moare ultima!

| Ursoianu23Ovidiu a răspuns:

Prostie.