| MihaiDan97 a întrebat:

Voi cum scapati de singuratate,adica de sentimentul acela cand te simti singur complet,fara iubita/iubit,fara niciun prieten, fara nimeni?

19 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Nimeni nu este singur!
Pentru că Dumnezeu este tot timpul lângă tine!
Trebuie doar să simţi!

| MihaiDan97 explică (pentru Ofiintă):

Nu vrea sa te jignesc dar cum sa zic eu sunt cam ateu.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Iesi afara, socializezi.Concerte,parc etc
Iar in ultima instanta ia-ti o trabla frumoasa cu "Free Hugs" recte "imbratisari gratis" si iesi in centru tongue Cel ma bine filmezate big grin sa vedems i noi tongue

| LikeARollingStone a răspuns:

In mod normal ma simt asa, deci nu pot sa scap de aceasta stare.
E o chestie care face parte din caracterul meu...asa sunt eu, si banuiesc ca asa voi fi mereu.
Deci, nu prea iti pot fi de ajutor! happy

| RAY a răspuns:

Te ai pe tine asta e cel mai important lucru sa te iubesti pe tine insuti

| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
De obicei cand sunt singura am acea senzatie emo de "viata nu are rost" etc... In mod regulat scap de ea ascultand muzica rock, iesind pe afara si cunoscand noi persoane, stand cu familia si restul prietenilor ramasi, omorandu-mi timpul cu un animal, facand fitness...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul rezolvă tot.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sunt in aceeasi situatie si habar nu am cum sa procedez. Daca vrei sa mai vorbim da-mi un mesaj privat.
Macar sa te gandesti ca nu esti singurul nefericit, mai sunt si eu.

| usuk a răspuns:

Prin MUNCA

| mihnea123abc a răspuns:

Ma duc si beau

| UnVis a răspuns:

Pai daca ai mult timp liber te poti apuca de un sport / hobi happy

| AnkaAncuta a răspuns:

Nu poti straight face

| ThePunkGuy34 a răspuns:

Eiii, nu are cum sa nu ai un prieten! Sigur ai.
Ca sa scap de singuratate ascult Rock, ma joc un joc bun pe PC, practic sporturile mele preferate(skating si fotbal) si multe alte metode

| Shavoo a răspuns:

Iesi in oras. Mai lasa calculatorul ala

| MihaiDan97 explică (pentru Shavoo):

Am incerca patru zile la rand, dar am s-a intamplat 2 lucruri:1.nimeni,2.prieteni extrem de plictisitori.

| Shavoo a răspuns (pentru MihaiDan97):

Hai sa-ti zic o smecherie. Atragi ceea ce esti. Poate tu esti problema si trebuie sa-ti dai un refresh la caracter... daca nu. schimba-ti anturajul, fa-ti alti prieteni, apuca-te de un sport... fa-ti o prietena. vezi tu. sunt atatea de facut mai ales ca a venit vara. Cati ani ai?

| Seminarist a răspuns:

Delectandu-ma cu niste cartii teologice ortodoxe sau orce fel de carti recomand : Filocaliile si Patericele

| NapolitanaDulce a răspuns:

Pf. baga subway surfers miami pe telefon andoid sau subway surfers pe PC si crede-ma te vei distra si vei uita de tot =D. Funda?