| VrRos05 a întrebat:

Cum,unde și în ce circumstanțe vreți să se bage un băiat în seama cu voi fetelor?
Cat o sa mai țineți secretul ăsta sau vreți sa intrați cu el în pamant.
În fine, cum și unde vreți sa se bage un băiat în seama cu voi, explicați cum s-a băgat în seama un băiat cu voi(de v-a plăcut)
din fosta relație, de unde vreți
și primiți funda

13 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cel mai bine e sa se bage în seama numai când e destul de matur și responsabil încât sa inițieze o relație în vederea căsătoriei, în rest mai bine sa nu se bage deloc în seama.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Trebuie să te placă, iar de acolo nu mai contează cum îți faci intrarea.
Daca ești decent, se bagă și singure în seamă.
Iar atunci când vrei să combini o fată, trebuie să ai pe undeva un al 6-lea simț, să te comporți normal și în limitele unei amiciții, dar să știi când să faci loc unui flirt, când poți fura un sărut, etc.
Fetele nu o să-ți explice niciodată "rețeta", pentru că nu există. Recitește primul rând. Dacă nu ești "al ei", poți să vii cu program artistic de 4 ore, că tot penibil/disperat te clasifică.

| Furnicuta000 a răspuns:

Ca sa cuceresti o fata in primul rand nu trebuie sa pari disperat. Nu te duci direct la ea sa ii ceri nr de tel sau sa o inviti in oras. Daca ai ocazia sa o vezi mai des, vorbesti cu ea cate putin, o intrebi lucruri despre ea, ii faci complimente, ii dai atentii gen o floare, o ciocolata, faci glume. Crede-ma ca fetele sunt satule de tipi directi si insistenti.
Chiar daca la inceput nu ii place de tine, prin abordarea asta o poti face sa se indragosteasca

| VrRos05 explică (pentru Furnicuta000):

Fetele se îndrăgostesc? laughing
Și în al doilea rand sa înțeleg că ele nu vor să știe ceea ce și ele vor.
Adică nu vor să știe că sunt abordate pentru o relație când poate de fapt asta își doresc și ele...

| Furnicuta000 a răspuns (pentru VrRos05):

Normal ca isi doresc o relatie ca un om nu poate sta singur prea mult timp dar diferenta dintre fete si baieti e ca fetele au mereu cate un pretendent si ele trebuie doar sa fie selective. Cum ar fi sa ma bag eu in seama cu toti indivizii care imi dau mesaj cu "buna" pe insta sau Facebook? Indivizi care dau mesaje la toate fetele din lista lor. Nu asa cuceresti o fata. Trebuie sa ii arati ca o vrei pe ea, nu ca esti disperat dupa o relatie cu oricine (chiar daca adevarul e ca esti disperat) si ca ea sa te bage in seama trebuie sa depui efort.

| VrRos05 explică (pentru Furnicuta000):

Ce selective că umbla fetele frumoase cu toți aurolacii.
Selective din băieții care le abordează?
Ăia frumoși nu se bagă în seama cu ele că știu că sunt parașute și uite asa "selective" cum zici tu,
ele nu sunt în stare sa abordeze ele băieții, fi aleg din băieții care le abordează și suntem băieți chiar străluciți, frumoși singuri că vă vedem cu ce "boscheti" a-ti umblat în trecut și nu vă dăm mesaj ca știm ca nu ne răspundeți.

| Utilizatoare123 a răspuns (pentru VrRos05):

Daca esti atat de nemultumit si pesimist, de ce ce mai cauti femei? Cumpara o gonflabila. In alta ordine de idei, invata sa fii ingrijit, curat, manierat si original, apoi poti aborda in orice loc am zis mai sus. Cum crezi ca se abordau femeile inainte de era internetului? Maturizeaza te si lasa victimizarea, ca nu toate sunt la fel si daca dai de multe tipe naive sau imature, treci peste, nu te opresti la cele cu care nu esti compatibil ca sa te mai victimizezi putin dupa. Un simplu,, buna, ce mai faci? te am observat si imi pari foarte draguta, crezi ca as putea sa te invit la o cafea?" poate sa iti deschida multe usi.

| dullcat a răspuns (pentru VrRos05):

Ce logica ai... laughing Daca sunt frumoase si umbla cu urati din punctul tau de vedere sunt nasoale, daca sunt frumoase si nu te abordeaza sunt oricum parasute.Cauta-ti alte standarde de frumusete, e clar ca esti obsedat numai dupa cele superficiale din moment ce o tii numai in experiente neplacute si frustrari.

| VrRos05 explică (pentru Furnicuta000):

Nu știu de alții. Viața e scurtă și eu prefer să nu fiu fals, adică prefer sa fiu direct sa spun ce vreau, chiar dacă ăia indirecți o să aibă câștig de cauză.
Eu nu prefer să aplic vreo strategie pentru a ajunge în pat cu una.

| VrRos05 explică (pentru Utilizatoare123):

Nu mai merge cu un simplu bună, ce mai faci, sau ești foarte drăguță, dacă nu vede buzunaru gros și carbasanu mare nu o sa te bage în seamă.Asa sunt fetele.
Și îmi pierd răbdare de câte ori le văd, de îmi pierd rot chefu sa ma bag în seamă, prefer mai bine să dispară.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru VrRos05):

Crede-ma ca 90% din fete sunt atrase de intelectul unui barbat. Si ce crezi, cei intelectuali sunt si bogati sau cat de cat bogati. Deci cei bogati sunt intelectuali ca doar de aia au facut bani. Nu ma refer aici la cocalarii care umbla cu combinatii (desi dau si alea dovada de istetime), aia sunt in procent foarte mic. Mahoritatea oamenilor care au bani sunt destepti. Sau au familii bogate dar si aia din familii bogate au ceva in capatana ca au trait intr-un anumit mediu. Asta e realitatea. Trebuie sa fii destept si sarmant ca sa te placa o fata. Si daca ai calitatile astea automat ai si bani

| Utilizatoare123 a răspuns:

La un festival/o librarie/anticariat. Chiar si in supermarket.

| alexiaA88 a răspuns:

In parcul de distractii