| papuciirupti a întrebat:

Cum v-ati intalnit dragostea vietii?
ce ati invatat din relatiile anterioare?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

Sincer? happy Pe Tinder. Ne-am întâlnit după două zile, ne-am văzut, ne-am înțeles extraordinar din prima, după două săptămâni am hotărât sa ne căsătorim, dupa 4 luni de relație am făcut cununia civila, dupa 8 luni de relație am făcut nunta propriu zisa, iar in prezent suntem foarte fericiti. Ce -am învățat din relațiile anterioare? Ca nu trebuie să te rogi de nimeni, daca un tip se mai gândește daca sa fie cu tine sau nu, ori te conditioneza, nu merita sa misti un deget. Daca faci n lucruri in speranta ca la un moment dat o sa vada cat de minunata esti, iar a doua zi o sa se arunce in brarele tale, nu faci decât să pierzi energie, sentimente, bani si timp. Tot prin similitudine, am învățat ca dacă cineva s-a despărțit de tine, cel mai bine e sa il lasi sa plece, pentru ca incercand sa-l intorci, doar te umilesti. Am mai învățat că daca o relație este sortita succesului, va merge pe toate planurile, nu trebuie sa te cerți, nu trebuie sa bati apropouri, nu trebuie sa te sacrifici (nu, o relație sănătoasă nu presupune niciodată sacrificii). Am mai învățat ca trebuie sa spun ceea ce ma nemultumeste si sa nu mai fiu asa toleranta. Am invatat ca orixat te-ai agata de un lucru, inevitabil il vei pierde. Am învățat ca partenerul potrivit este cel care isi face planuri cu tine, care te ajuta, caruia ii pasa si care te asculta.

| papuciirupti explică (pentru raluk27):

Mama ce raspuns
sa va tina, mai mi-ai deschis ochii astia de copil happy

8 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Am invatat ca sunt prea buna pentru ei, hihi

| Nextone a răspuns:

Parerea mea este ca toate relatiile de succes se infiripa intamplator, deci cand nu te astepti sau cu cine nu te astepti. De exemplu eu mi-am intalit dragostea prin intermediul unei prietene, mi-a facut cunostinta cu prietenii ei si asa l-am intalnit pe el. La inceput nu mi-a atras atentia fizic, dar ne-am inteles de minune din prima clipa si il admir si acum pentru faptul ca este un baiat educat si are umor, atractia fizica a venit dupa un an si ceva.
Din relatiile anteriare am invatat sa fiu mai sincera si mai deschisa, sa imi spun parerea si ceea e imi doresc, adica sa comunic mai mult cu persoan de langa mine, sa imi sustin punctul de vedere si in acelasi timp sa il inteleg pe celalalt.Am invatat sa ma pun si pe mine pe primul plan uneori si sa nu tin cont numai de parerea si dorintele persoanei iubite, pentru ca fiecare trebuie sa lase de la el, nu doar eu.Sa nu ma mai mint pe mine cand o relatie nu mai merge, sa nu o mai fortez si sa accept cand iubirea din partea celuilalt dispare.Sa nu mai fiu extrem de geloasa si sa nu ma mai cert din lucruri banale, lucrurile banale care ne deranjaza la persoana de langa noi trebuiesc spuse in gluma, trebuie sa facem haz de necaz cand e vorba de lucruri banale, nu din tantar armasar. Trebuie sa te bazazi mult si pe tine, nu doar pe celalalt pentru ca oamenii se mai schimba.In cateva cuvinte, comunicare, umor, siceritate, respect.

| RAY a răspuns:

Nu, ca toate sunt la fel de ipocrite, false,materialiste, mincinoase, materisliste eu asta am invatat ca asta mai intrebat ce am invatat din relatii, din relatile de prietenie cu alte fete am invatat ca unele sunt ok si sincere, serioase

| CezarinaLunaria a răspuns (pentru RAY):

Pe mine nu m-ai cunoscut ca să te referi la toate happy

| RAY a răspuns (pentru CezarinaLunaria):

M-am referit strict la intrebare ce am invatat din relatile trecute am spus cum erau alea fetele alea atat

| Dem0N a răspuns:

Am invatat ca prietenia dintre un baiat si o fata trebuie sa ramana prietenie... Si ca dragostea e de fapt o chestie care apare si dispare la fel de usor ca soarele pe cer

| laneandreea a răspuns:

N-am gasit inca dragostea vietii si din relatile anterioare am invata ca nu te poti increde in oricine si ca mereu trebuie sa fii cu garda ridicata