| zenaly a întrebat:

Daca afli ca cel pe care il stii sotul tau are o alta familie cu o alta, de vreo15 ani, fiind casatoriti de 19ani,ce ati face? am aflat dupa ce a facut un accident vascular cerebral, era sa moara, l-am pus pe picioare fiind paralizat si primul lucru a alergat dincolo unde inteleg sa nu a prea fost primit.de acasa nu vrea sa plece, ca ce face el la 41de ani fara numic.e mult de povestit. vreau raspunsuri de la oameni maturi.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
nu cred ca isi doreste cineva sa treaca ori sa intampine asa ceva.e demn de o scena de film.dar totusi nu imposibil si in zilele noastre..nu stiu cum as proceda, doar fiind in fata faptului iti vin idei si rezolvari pe moment
am 25 de ani de casnicie, iar daca as afla ca cel pe care l-am strans in brate atat timp are o alta familie, i-as sugera sa aleaga, e greu sa dai sfaturi in astfel de situatii, iar daca el trage la a doua familie, il poti lasa si e liber sa aleaga, dar sa nu uitam un lucru esential..copilasii nostri..si ei au un cuvant si pot hotara in numele nostru
daca vrei sa vorbim mai in detaliu, nu ezita sa imi scrii in privat
O zi frumoasa si multa putere sa treci peste toatehappy

| iubita03 a răspuns:

Ar trebui sa aveti o discutie foarte seriosa. ca doi oameni maturi si sa luati o decizie impreuna cu cealalta familie. Nu trebuie sa ii ierti ca ti-a ascuns asta si practit te-a inselat dar nici sa il dai afara ca pe un caine