| mgtow a întrebat:

Daca am planuri sa nu ma casatoresc in viitor mai are rost sa am casa mea? Sau sa stau in chirie toata viata? Nu imi vad viitorul langa una la cum sant vremurile actuale.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Depinde numai de conceptia si filozofia ta despre viata, dar "casa mea" va ramane intotdeuna visul unui om, casatorit sau nu.

| mgtow explică (pentru neutrino):

Asa si ce fac cu ea dupa aia dupa ce mor ramane goala.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Socoteala de acasă nu se potrivește cu cea din târg, nu mai fi așa de pesimist!
Pa, pa.

| William a răspuns:

E mai bine sa ai casa ta. Daca stai in chirie proprietarul poate sa iti ceara mai multi bani sau sa te dea afara cand vrea si ramai pe drumuri.

| darrio2007 a răspuns:

Sa nu te casatoresti sau sa te casatoresti? Daca exista intelegere poti fi impreuna in orice vremuri.

| mgtow explică (pentru darrio2007):

Nu vreau casatorie.

| anonimg a răspuns:

E ca un cerc vicios; ca daca vremurile sunt grele pentru ati intemeia o familie, oare nu sunt grele si pentru a avea propria casa? Eu zic ca e mai usor sa iti faci o famile decat o casa. In doua zile -cel mult- te poti hotara pentru casatorie; dar o casa iti trebuie 100 ani ca sa o poti avea (asta in cazul ca ai primit mostenire sau ai furat; alta varianta nu exista).
Dar acum nu mai este vremea nici pentru case, nici pentru altceva.
"Si aceasta cu atat mai mult, cu cat stiti in ce imprejurari ne aflam: este ceasul sa va treziti in sfarsit din somn; caci acum mantuirea este mai aproape de noi decat atunci cand am crezut." (Romani.13:11) Oamenii lupta pentru a trai decent aici pe pamant; si in felul acesta pierd din vedere viata vesnica -si care este adevarata viata pentru care trebuie sa luptam.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Macar o garsoniera tot ar trebui sa ai (preferabil 2 camere). Daca intr-o luna stai mai rau cu banii si nu poti plati chirie ce faci, dormi in canal?

| UndergroundFolklore a răspuns:

Asta e alegerea ta.Dar cel mai bine e sa ai casa ta, indiferent daca vrei sa stai cu cineva sau nu.
Btw, tu intrebari sau raspunsuri in care sa nu existe misoginism, n-ai?

| mgtow explică (pentru UndergroundFolklore):

Daca vreau sa stau singur nu inseamna ca am ceva cu femeile, fiecare isi vede de viata lui eu imi vad de a mea.

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru mgtow):

Daca majoritatea raspunsurilor si intrebarilor tale insinueaza ca femeile de azi nu's bune de casatorie si chestii d'astea...inseamna ca ai ceva cu femeile.
Adica, cred ca tot site-ul a remarcat ca ai problema astatongue

| mgtow explică (pentru UndergroundFolklore):

Ti se pare tie, nu e asa cum crezi. Acum cu criza asta bani nu prea sant, nu are omul cum sa isi tina familia pe picioare intelegi? Unii risca de frica singuratatii sa ramana cu cineva iertand greselile din relatie.

| MihaelaCaty a răspuns:

Are rost fiindca in chirie daca te dau afara.
Sau un ex: explodeaza apartamentul vecinului poti muri sau ia foc etc.

| Cristi2221 a răspuns:

Sincer nu exista asa ceva, vei vedea ca odata te vei indragostii nebuneste si atunci o sa ai, viata azi pare maro dar maine poate e roz, ai grija de tine prietene! happy

| Dyzziy a răspuns:

Are rost fiindca in chirie daca te dau afara.
Sau un ex: explodeaza apartamentul vecinului poti muri sau ia foc etc.
Dupa mine mai bine ai casa ta unde stii ca e mai sigur.
Si economisesti si ceva bani. happy

| anonim72 a răspuns:

Sa stai an chirie toata viata nu vad un viitor sa depinzi de altii mi se pare absurd mai ales ca vei sa te casatoresti gandeste ca anii trec