| nebunatica2967 a întrebat:

Sa zicem ca cineva, nu eu, a luat o nota mica in teza la matematica (nota e intre 4 si 6). cum le ati spune parintilor?

7 răspunsuri:
| LolaKissTheGirl a răspuns:

Pai, eu le-as pur si simplu, asa si-ar da seama ca pot sa aiba incredere in mine. Minciuna are picioare scurte!

| anyska a răspuns:

Asa simplu : -mama. vreau sa-ti spun ceva. am luat nota mica in teza. nu am putut sa ma concertez bla bla. dar avem saptamana viitoare un test. si invat pentru el sa-mi maresc media! happy

| Onutzyk a răspuns:

Nu tu

| xXchUzzyX a răspuns:

Paiiiii
stii ca orice ar fi nu iti poti mintii parintii in legatura cu nota
pentru ca oricum pana la urma se va afla
deci cel mai bine este as ii zica parintilor adevarul
si v-a suporta consecintelestraight face
si eu am patit
eu zic ca asa e cel mai bine

| RoaRxDD a răspuns:

Wtf?! Spune`i si gata, a da, un mic sfat blushing
Incepe cu o nota mai buna x]]
Trebuie sa aiba un 10 pe la muzica sau sport ceva.
Dupa ii spui: a da...si teza la mate...
x]] La mine a mers mereu blushing

| nebunatica2967 explică:

XXchUzzyX, tie ti au facut ceva parintii dupa ce le ai spus?

| TeRogImiDaiFunditaTeImPlor a răspuns:

Cel mai bine e sa le spui. odata si odata tot va afla fie de la tine fie de la sedinta etc. uite daca afla de la altcinva se supara mai tare.si daca sunt intelegatori vor pricepe. le zici si tu asa:
- mama, nea adus tezele la mate. Si am luat nota 7.Nu am putut mai mult de atat.Am fost si emotionat si subiectele au fost greute...