| mariusalex2019 a întrebat:

Dacă bunicul deține tutela bunicii ( care are Alzaimar), în caz de decesul bunicului cine ia tutela dacă mama nu vrea? Are dreptul una dintre rude sa aibă grijă de ea sau s-o trimită la un azil de bătrâni?

Răspuns Câştigător
| Gaby405 a răspuns:

În principiu da, după mama ta urmează toate rudele apropiate, iar dacă nu o să vrea nimeni o puteți duce la un azil unde cheltuielile pot fi acoperite cu pensia acesteia. Sper că te-am ajutat

| mariusalex2019 explică (pentru Gaby405):

Multumesc

| Gaby405 a răspuns (pentru mariusalex2019):

Cu multă plăcere! Toate cele bune ție și familiei tale, în special bunicii tale. (Mic sfat, bucură-te de ei cât sunt în viață și încearcă pe cât poți să nu te cerți cu ei).