| Tudora_Alex_2001 a întrebat:

Daca eu sunt var cu baiatul unchiului meu si varul meu este var pentru o fata, ce grad de rudenie am eu cu acea fata, raspunde-ti doar daca stiti...
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Dacă acea fată îi este verișoară pe partea mamei lui, atunci ție nu-ți este nimic. Sau cel mult o rudă îndepărtată prin alianță.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca fata este verisoara primara, din partea mamei, a varului tau primar, atunci iti este o ruda prin alianta de gradul VIII.

regis
| regis a răspuns:

Informatiile date de tine sunt insuficiente pentru a stabili gradul de rudenie. Dupa putinele detalii oferite, puteti sa nu fiti rude deloc, puteti fi verisori primari, puteti fi frate si sora samd.

| AlyRafaello a răspuns:

Daca fata aceea este ruda cu tine de sange, sunteti verisori! Iar daca este doar verisoara varului tau, nu sunteti chiar rude, nu aveti legatura de rudenie

| Huidumac_Alin_1999 a răspuns:

Gradul 3